Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Rozvoj čtenářské gramotnosti u žáků s dyslexií

Rozvoj čtenářské gramotnosti u žáků s dyslexiíDatum konání:
22.1.2022

V rámci projektu Místní akční pláno rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín II pořádáme kurz Rozvoj čtenářské gramotnosti u žáků s dyslexií.

Termín kurzu: sobota 22. ledna 2022

Lektorka: PhDr. Kamila Balharová

Kde: učebna ČZU v přízemí Regionálního muzea a galerie Jičín

Kurz je rozdělen na dvě části. Dopoledne (9:00 - 12:00 hodin) je kurz určen pro učitele z 1. stupně ZŠ a odpoledne (13:00 - 16:00 hodin) je kurz určen pro učitele z 2. stupně ZŠ.

Kapacita kurzu je omezena na max. 20 účastníků (pro každou část).

Anotace kurzu pro 1. stupeň ZŠ:

V rámci semináře se zážitkovou metodou podíváme na to, co termín dyslexie obnáší v praxi. Ukážeme si její vliv na rozvoj čtenářských dovedností, ať už se jedná o techniku čtení nebo porozumění textu. Vzhledem k tomu, že na rozvoj čtenářské gramotnosti má vliv i rozvoj zrakového a sluchového vnímání, ukážeme si prakticky programy a materiály, které nám mohou pomoci při jejich rozvoji.
Čekají nás ukázky jednotlivých obtíží a jejich možných řešení ve výuce (tedy podpůrná opatření) i při nápravách, ať už se odehrávají v rámci doučování, pedagogické intervence, speciálně pedagogické péče nebo v rodině. Ukážeme si publikace a budeme pracovat s webovou aplikací, která je vytvořená přímo pro žáky s poruchami učení.


Anotace kurzu pro 2. stupeň ZŠ:

V rámci semináře se zážitkovou metodou podíváme na to, co termín dyslexie obnáší v praxi. Ukážeme si její vliv na rozvoj čtenářských dovedností, ať už se jedná o techniku čtení, porozumění textu, vyhledávání informací v prostředí internetu nebo vliv typografie na porozumění textu a z toho plynoucí podpůrná opatření. Naučíme se, jak můžeme například přizpůsobit svoje prezentace, aby byly pro žáky s dyslexií vhodné.
Čekají nás ukázky jednotlivých obtíží a jejich možné řešení v rámci výuky (tedy podpůrná opatření). Budeme pracovat s materiály přizpůsobenými přímo žákům se specifickými poruchami učení a zaměříme se na ty, které jsou dostupné zdarma. Bude se jednat o materiály, které jsou pro ně vhodné k nácviku vyhledávání informací, interpretace a posuzování textu, ale i k procvičování českého jazyka, pokud některé znalosti z 1. stupně zapomněli a potřebují si je zopakovat.

Přihlašovat se můžete prostřednictvím formuláře: 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů