Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Nabídka inspirativního setkání v RC Kapička

Nabídka inspirativního setkání v RC KapičkaDatum konání:
24.3.2022

Rodinné centrum Kapička vás srdečně zve na několik zajímavých akcí s inspirativními lidmi, které pořádá v březnu a dubnu 2022 v rodinném centru. Zabrousí do světa vztahů, knih, čtení a řeči, ale i k závislostem nebo třeba autismu. Více na webových stránkách RC Kapička.

Lidske vztahy.jpg

LIDSKÉ VZTAHY aneb Jak vyšší zákony ovlivňují naše životy?
Přednáška s  psychoterapeutem Pavlem Kaplakcisem
Čt 24.3. I od 16:00 I 120 Kč I PŘIHLÁŠKA


V dnešní uspěchané době, kde uznávanou hodnotou je úspěch, zisk, bohatství a rychlost, dochází k závažnému problému, který má za následek nedorozumění, konflikty, deprese aj. Tím problémem jsou narušené mezilidské vztahy. Důsledky toho můžeme pozorovat jak na politické scéně, tak i v rodinách, na pracovišti a v podstatě v celém civilizovaném světě.
Jak je možné, že se nás některé chování druhých lidí silně dotkne, zatímco jiného nechává chladným? Je možné žít tak, abychom tyto pro nás tak důležité vztahy budovali, měli pochopení pro druhého a uměli naslouchat? Existují nějaké zákonitosti, podle kterých se řídí lidské vztahy? Přednáška vychází z autorových zkušeností z jeho psychoterapeutické praxe a z knihy „Ve světle Pravdy“, ve které je možné odpovědi na tyto otázky nalézt.
Více zde: https://www.poradna-psychoterapie.eu/prednaskova-cinnost/
 
knihy, čtení, poruchy řeči.png
 

KNIHY, ČTENÍ A PORUCHY ŘEČI
Beseda s logopedkou Pavlínou Lacinovou
Čt 7.4. I od 15:30 I 120 Kč PŘIHLÁŠKA


Beseda s logopedkou Pavlínou Lacinovou o vlivu čtení na jazykové schopnosti dítěte v raném a předškolním věku. Tipy, jak přímo působit na rozvoj představivosti, slovní zásoby, řečových dovedností i jak pracovat s případnými poruchami a jak jim předcházet. Praktický logopedický seminář seznamující s různými typy knih pro děti a jak s nimi pracovat dle poruchy komunikace. Nejedná se jen o čtení, ale vztah ke knize od útlého věku. Diskuze k tématu.

 

jak poznat u dětí autismus.jpg

Jak poznat u malých dětí AUTISMUS?
Beseda s dětskou psycholožkou PhDr. Annou Sedláčkovou
Čt 20.4. I od 16:00 I 120 Kč I PŘIHLÁŠKA


Zveme vás na povídání s dětskou psycholožkou PhDr. Annou Sedláčkovou. Tématem bude socio-emocionální vývoj kojenců a batolat a jeho odchylky. V rámci přednášky se dozvíte, čeho si všímat ve vývoji malých dětí, jak stimulovat a rozvíjet dítě a kdy vyhledat odbornou pomoc.

Přednáška je určena pro všechny z vás, kteří se chtějí dozvědět více o vývoji dětí nebo mají třeba nějaké obavy či pochybnosti. Například, když si nejste jisti, zda odchylky u vašeho dítěte jsou ještě v normálu apod.
 
co nam bere nebo prinasi zavislost.png
 

CO BERE A PŘINÁŠÍ ZÁVISLOST?
Povídání s Mgr. Lenkou Sofií Smolíkovou
Čt 21.4. I od 16:00 I 120 Kč I PŘILÁŠKA


Můžeme zažívat závislost ve vztahu, ať už partnerském či pracovním. Můžeme být závislým na situaci, na místě, na věcech... I když chápeme všechny logické důvody, nedaří se nám vykročit k přijetí a změně. Seminář o závislostech, o jejich rizicích, vlivech na naše životy, o přínosech a o práci s nimi. Jak si je uvědomit a pracovat s nimi.
Přednáška je určena pro všechny z vás, kteří se chtějí dozvědět více o vývoji dětí nebo mají třeba nějaké obavy či pochybnosti. Například, když si nejste jisti, zda odchylky u vašeho dítěte jsou ještě v normálu apod.
 
 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů