Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Montessori konkrétně

Montessori konkrétněDatum konání:
25.4.2022

Montessori konkrétněj - 25. 4. 2022 od 9:00 do 17:00 hodin, učebna PPP a SPC Jičín

Děti jsou naše budoucnost. Jsme zodpovědní za to, jak je vychováme a jaké podmínky pro vzdělání jim připravíme. Dnešní doba si žádá velkou proměnu našeho vzdělávacího systému. Naše děti vyrůstají ve společnosti plné protikladů, konfliktů i rychlých a obratných technologií. Rodina i škol(k)a by měly dětem poskytnout bezpečné a klidné prostředí, ve kterém se mohou harmonicky rozvíjet. Nabídnout dětem připravené prostředí, kde poroste zájem, spolupráce, úcta, respekt, nezávislost i přirozená touha objevovat náš svět.

V tom může být Montessori přístup pro nás velkou inspirací. Bez ohledu na to, kde se ve své praxi s dětmi setkáváme.

Montessori je celosvětově nejrozšířenější vzdělávací systém. Funguje úspěšně po celém světě. Vede děti k samostatnosti, sebedůvěře, ke zkoumání všemi smysly, soustředění, dokončování, rozvíjí tvořivost, vůli i kritické myšlení. To vše v rámci jasných a pevných hranic. Děti získávají odpovědnost za vlastní učení, schopnost sebeřízení i vnitřní motivaci.  Neučí se pro jedničku, ale pro život. Spíše než na výsledek, se V Montessori zaměřujeme na samotný proces učení, na to, co děti zvládly, na průběžnou zpětnou vazbu a jejich individuální i společný růst. Chyba v takovém bezpečném prostředí není strašák, ale přirozená součást procesu učení, nová výzva ke zpřesňování. Učíme se od konkrétního k abstraktnímu, mezioborově, ve vzájemných vztazích a souvislostech, pomocí názorných materiálů, příběhů, v propojení s pohybem, všemi smysly a rádi.

Na jednodenním semináři nahlédnete na vývojové fáze (0-6,6-12,12-18) a potřeby dětí z pohledu Montessori i současné neurologie. Vyzkoušíme si, některé z Montessori materiálů pro školku a školu. Nahlédneme do několika fungujících školek a škol. Ukážeme si, jak konkrétně tento přístup pomáhá dítěti stát se nezávislým, sebevědomým, tvořivým, aktivním a zodpovědným člověkem. Jak na to ve školce a jak na to ve škole. Začíná to radostí z připravené svačinky, pokračuje výpravou do muzea nebo plánováním výletu a končí třeba vynálezem Wikipedie či Googlu.

Montessori pomáhá dětem postarat se o sebe, zkoumat, jak věci fungují, ovládnout jazyk, počítat až do nekonečna a rozumět řádu věcí kolem sebe. Nechte se inspirovat!

IMG_2397.JPG   IMG_2420.JPG   anezka-8-high.jfif

anezka-10-high.jfif   bety-1-high.jfif   vojta-7a-high.jfif

Lektorka:

Mgr. Dita Dlouhá

Psycholožka a Montessori lektorka pro věk 0-3,3-6,6-12. Rodačka z Jičína. Absolvovala národní kurzy Montessori i mezinárodní kurzy AMI v Denveru v USA, v Praze a mezinárodní kurz Montessori pro inkluzi s německou odbornicí Lore Anderlik. Pracovala v jesličkách, bilingvní školce Montessori i základní škole Montessori. Několik let vedla národní společnost pro Montessori vzdělávání Montessori ČR v Praze a organizovala diplomové kurzy pro věk 0-3,3-6,6-12 a celou řadu Montessori seminářů se zahraničními odborníky. V současné době vzdělává pedagogy v Čechách a na Slovensku. Těší se, že si Montessori našlo cestu do Jičína.     

 Přihlašovací formulář:


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů