Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > HEJNÉHO METODA A JEJÍ PROPOJENÍ S METODAMI KRITICKÉHO MYŠLENÍ

HEJNÉHO METODA A JEJÍ PROPOJENÍ S METODAMI KRITICKÉHO MYŠLENÍDatum konání:
13.4.2024

HEJNÉHO METODA A JEJÍ PROPOJENÍ S METODAMI KRITICKÉHO MYŠLENÍ

Tématem konference bude HEJNÉHO METODA A JEJÍ PROPOJENÍ S METODAMI KRITICKÉHO MYŠLENÍ. Společné téma nás provede celým dnem, zároveň však bude možné, aby si každý z účastníků vybral z nabízených strukturálních i sémantických prostředí dle svého zájmu. 

Dobrou dopravní dostupnost ocení nejen kolegyně a kolegové z Jičínska, ale určitě i zájemci z dalších oblastí. Konference je určena všem učitelům, kteří ve výuce matematiky na I. stupni používají Hejného metodu, chtějí ji začít používat, nebo se jen seznámit s myšlenkami Hejného metody. Vítáni jsou i asistenti pedagogů a další zájemci o Hejného metodu.

Garant: Mgr. Jaroslava Kloboučková
Lektoři: Mgr. Jitka Vokšická, Mgr. Gabriela Hlavatá, Mgr. Jana Kotrbatá, PhDr. Štěpán Ročák

Program konference bude probíhat podle tohoto časového harmonogramu:
8:30 – 8:55        Registrace
8:55 – 9:00        Společné zahájení konference
9:00 – 10:15      Úvodní přednáška s diskuzí vedená Kateřinou Vrtiškovou https://kritickemysleni.cz/lide/mgr-katerina-vrtiskova/
10:45 – 12:15    Pracovní dílny I. na téma „Strukturální aritmetická prostředí metodou RWCT“
13:00 – 13:45    Diskuzní kulaté stoly na aktuální témata vzdělávání Hejného metodou
14:00 – 15:15    Pracovní dílny II. na téma „Prožitkem k matematickým znalostem“
15:45 – 17:00    Pracovní dílny III. na téma „Matematická tradiční témata netradičně Hejného metodou“
17:00 – 17:15    Ukončení konference

V pracovních dílnách I. na téma „Strukturální aritmetická prostředí metodou RWCT“ si bude každý vybírat z prostředí Krokování,  Pavučiny, Dvojhadi, Ciferníková aritmetika nebo Abaku. Vždy se bude jednat o seznámení s tématem metodou I.N.S.E.R.T., seznámíme se s gradovanou sérií úloh z daného prostředí, ukážeme si, jak můžeme formulovat cíle výuky u jednotlivých úloh a zformulujeme kritéria úspěchu výuky. 

Pro kulaté stoly budou připraveni moderátoři na témata Domácí úkoly v Hejného metodě, Jsem sama ve sborovně s Hejného metodou – jaké mám možnosti sdílení, Pomůcky v Hejného metodě, Párový učitel a tandemová výuka v HM, Příprava kavárny pro rodiče a slasti i strasti při jednání s rodiči.  

V pracovních dílnách II. na téma „Prožitkem k matematickým znalostem“ dostanete na výběr z prostředí Dětský park, Singapurské úlohy v Hejného metodě, Cestování a konstrukce na mříži, Autobus, Chirurgie v rovině (proměna rovinných útvarů). V této části bude kladen důraz na prožitek při výuce matematiky, vyzkoušíme si techniku V – CH – D (vím, chci vědět, dozvěděl jsem se), opět si vyzkoušíme úlohy z daných oblastí řešit prožitkem, ale doplníme je o stanovení cílů a možností, jak získávat důkazy o učení.

V pracovních dílnách III. na téma „Matematická tradiční témata netradičně Hejného metodou“ se budeme zabývat Slovními úlohami a jejich zařazením do výuky Hejného metodou, Aditivními algoritmy (především pamětnými) v Hejného metodě, Multiplikativními algoritmy (především písemnými) v Hejného metodě, Zlomky v Hejného metodě nebo Rovnicemi v Hejného metodě. Zde se soustředíme na techniku E-U-R (evokace – uvědomění – reflexe), ukážeme si přípravu na hodinu matematiky Hejného metodou a vyzkoušíme si, jak tato tradiční témata zařazovat do konstruktivistické výuky.

V průběhu celého dne bude zajištěn pitný režim, společný oběd (12:15 – 13:00) a dopolední (10:15 – 10:45) a odpolední (15:15 – 15:45) přestávka s kávou a drobným občerstvením.      

Změna programu vyhrazena.

Zájemcům o účast, kteří jsou z území, na kterém je realizován projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín IV, nabízíme možnost úhrady poplatku za účast na konferenci. 

Instrukce na přihlášení pro zájemce o konferenci Hejného metoda a její propojení s metodami kritického myšlení, která se uskuteční 13.4.2024 v Robousích

 
Postup přihlášení:
1. vyplňte své osobní údaje v prvním kroku
2. následně dejte Pokračovat v objednávce a zde vyberte možnost Seminář mi zaplatí škola/firma
3. zadejte naše IČ: 27017346
4. kontaktní údaje firmy: Otevřené zahrady Jičínska z. s., 17. listopadu 1074, 506 01 Jičín
5. do pole pro dodatečný text na fakturu uveďte: Fakturujeme vám za účast na konferenci Hejného metoda a její propojení s metodami kritického myšlení v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín IV, registrační číslo: CZ.02.02.XX/23_017/0008417, konanou dne 13. 4. 2024.
 
Jakmile přihlášeným účastníkům přijde na mail vygenerovaná faktura k zaplacení, tak nám ji přepošlete na mail: vzdelavani@otevrenezahrady.cz.
 

Přihlašování na konferenci je prostřednictvím formuláře.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů