Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací akce > Beseda pro rodiče - Jak s dětmi mluvit o sexualitě?

Beseda pro rodiče - Jak s dětmi mluvit o sexualitě?Datum konání:
12.5.2021
Datum ukončení:
13.5.2021

Projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín II zve na online besedu pro rodiče a širokou veřejnost

Jak s dětmi mluvit o sexualitě aneb jak učit dospělé mluvit o dětské sexualitě?

Mluvit o dětské sexualitě znamená, mluvit o tom, co a jak děti prožívají. Děti potřebují hledat vztah k sobě, ke svému tělu. Dospěláci se dozví, že existuje dětská sexualita, na kterou nelze nahlížet očima dospělého. Lépe tak pochopí projevy sexuálního chování dítěte.

Pro rodiče dětí 0-6 let silhouettes-1082129_1920.jpg
středa 12. května 
17:00 - 19:00 
online

Pro rodiče dětí 6-12 let 
čtvrtek 13. května 
17:00 - 19:00
online 

Lektorka: Eva Nováková

AKCE JE ZDARMA

Akce je určena primárně pro účastníky z ORP Jičín, ostatní se mohou hlásit jako náhradníci. Kapacita je omezena a je nutné se přihlásit - viz níže. Beseda proběhne online, přihlášeným účastníkům přijde odkaz k připojení nejpozději den před konáním akce. 

Obsah

Pro rodiče dětí 0-6 let:
Kdy a jak začít s dětmi mluvit o sexualitě? Psycho-sexuální vývoj dětí od 0-6 let. Časté dotazy rodičů k tématu dětské sexuality. Ukázka startovacích dialogů. Co když se dítě neptá? Jak vést dialog s dítětem? Horká témata: masturbace, sex, média a internet... Pravidla soukromí v rodině? Co je to "být chlapcem/dívkou"? Jaká je role otce a matky v sexuální výchově dětí? Dítě vyrůstající s jedním rodičem. Co může nabídnout mateřská a základní škola v sexuální výchově. Jak s dětmi mluvit o sexuálním zneužívání?

Pro rodiče dětí 6-12 let:
Kdy a jak začít s dětmi mluvit o sexualitě? Psychosexuální vývoj a chování dětí od 6-12 let. Kdo je hlavním aktérem sexuální výchovy? Jak se postavit k názorům vrstevníků, médií a internetu? Jak mluvit s dětmi o vztazích a sexu? Jak připravit dítě na pubertu a zbavit ho zbytečných obav? Jak mluvit s dětmi o sexualitě v médiích, obrazu dívek a chlapců v konzumní společnosti? Bezpečí na sociálních sítích a pornografie jako zdroj sexuální výchovy? Kde hledat ověřené informace a co si přečíst?

Lektorka - Eva Nováková

Lektoruji kurzy „(ne)sexuální výchovy“ pro děti, rodiče a učitele.
Pozitivně, bez tabu a vulgárnosti, přistupuji k tématům týkající se (ne)sexuálních témat. Jsem autorkou projektu prevence sexuálního zneužívání on-line kurzu Eda a Ela (alias Kalhotková pravidla) více na: https://mluvtesdetmi.cz/
Nakladatelství Portál jsem navrhla a přeložila knihu pro děti od kanadské sexuoložky J. Robert: Nenech si to líbit, 2013.
Pravidelně se účastním workshopů a kurzů "Vzdělávání o životě vztahovém, citovém a sexuálním" v Belgii a Francii. Čerpám především ze zahraničních zdrojů a odborné literatury.
Mým cílem je zpřístupnit vědecky podložené informace širší veřejnosti v oblasti citové, vztahové a sexuální výchovy, prezentovat sexualitu i mimo rámec prevence, rizik, nebezpečí a násilí. Občas mě můžete slyšet i v rádiu. Více najdete na http://www.mluvteosexu.cz/

Přihláška 

Přihlášení je možné do 6. května.
Budeme rádi, když využijete možnosti klást otázky na lektorku - lektorce budou předány a bude se jim během besedy věnovat, tazatel zůstane v anonymitě. 


Komentáře


  • 13. 4. 2021 10:39
    Alžběta Peterková
    Jak s dětmi mluvit o sexualitě 6-12

    Ráda bych se zúčastnila, protože toto téma vyučuji.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů