Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zážitková ochutnávka FIE a metody zprostředkovaného učení pro rodiče a učitele

Zážitková ochutnávka FIE a metody zprostředkovaného učení pro rodiče a učiteleDatum konání:
22.7.2021
Datum ukončení:
23.7.2021
Ve čtvrtek 22. července proběhla v přátelské atmosféře akce Jednodenní ochutnávka Feuersteinova instrumentálního obohacování a v pátek 23. července kurz Jak učit český jazyk aneb Jak na domácí přípravu dětí metodou zprostředkovaného učení. Lektorkou obou vzdělávacích akcích  byla Mgr. Kateřina Židů, která je v rámci projektu MAP zapojena i do aktivity místních lídrů. 
Díky menšímu počtu účastníků bylo možné věnovat se metodě FIE více do hloubky, lépe ji pochopit a vyzkoušet si práci s jednotlivými instrumenty - první den s instrumenty zaměřenými na Uspořádání bodů, Orientaci v prostoru, Instrukce a Vztahy v čase a druhý den některé z instrumentů Porovnávání a Kategorizace, které jsou vhodné pro podporu výuky českého jazyka. 

Foto z kurzu FIE_072021_zmenšeno.jpg
 
Feuersteinův program Instrumentálního obohacení nabízí každému jedinci bez rozdílu cestu, jak zdokonalit proces učení a myšlení, možnost zvýšit svoji mentální kapacitu a znovu objevit radost ze svých schopností. Úspěch při práci obnovuje pocit  spokojenosti  z vlastních znalostí, zkušeností a z možnosti jejich sdílení. Pomáhá lidem být autentickou osobností, která stojí nohama na zemi v pevné víře ve své možnosti. Metoda doslova otevírá mysl a umožní vidět nové souvislosti a udržet si touhu a odvahu jít dál a postavit si v sobě pocit důvěry ve své schopnosti a zkušenosti.
Všechny účastnice, které daly této vzdělávací akci přednost před letním prázdninovým odpočinkem, odcházely nadšené a rozhodně svého rozhodnutí nelitovaly.
 
 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů