Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ukázky pomůcek pro rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti v rámci PS MŠ

Ukázky pomůcek pro rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti v rámci PS MŠDatum konání:
11.6.2024

Pracovní skupina mateřské školy se sešla jako poslední před letními prázdninami, a to v úterý 11.6. Program byl jasný již z minulého setkání. Přítomní prezentovali a sdíleli své pomůcky a materiály, které používají ve školkách k rozvoji matematické a čtenářské gramotnosti. Následně se domluvili, že každý připraví podklady pro prezentaci, kterou pak využijí u „kulatého stolu“, kde se sejdou učitelky z mateřských škol a učitelé prvňáčků.

Cílem tohoto setkání je cesta k matematické a čtenářské gramotnosti, sdílení zkušeností, dozvědět se, co učitelům u dětí chybí a na co se mají v mateřských školách zaměřit. Zároveň tak vznikne soubor aktivit tzv. inspiromat. Setkání se uskuteční 24.9. od 16 hodin.

Děti mají v současné době problém jazykový. Neumějí se zeptat, položil otázku. Děti nejsou zvyklé poslouchat, a pak neumí mluvit. Malé děti mají také problémy se stříháním. Rodina má velký vliv na dítě. Děti dost často překračují hranice již ve školkách.

Další setkání se uskuteční v úterý 1.10.2024

IMG_1061.jpg   IMG_1062.jpg

IMG_1063.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů