Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Triády místo třídních schůzek i návrhy na aktivity škol - sešla se skupina Místních lídrů

Triády místo třídních schůzek i návrhy na aktivity škol - sešla se skupina Místních lídrůDatum konání:
21.1.2021

Skupina Místních lídrů, která ke konci loňského roku dostala nového vedoucího Jiřího Jínu, se opět sešla, aby navázala na práci z listopadu, kdy se otevřela otázka, jak naplnit implementační aktivitu Otevřeno za protiepidemických opatření.
Setkání poskytlo dostatek času k okomentování jednotlivých nápadů a vytvoření tabulky, která bude sloužit jako inspirace pro konzultanty Otevřeno. Největší ohlas získal návrh na online setkání žákovských parlamentů se zřizovateli, nebo zapojení škol do Geocachingu. 
Tabulku s inspirativními nápady najdete zde.  
Další část setkání byla věnována doporučením na lektory k setkávání asistentů pedagoga, kterou realizační tým MAP aktuálně připravuje. 
Došlo ale i na důležité sdílení zkušeností, které se tentokrát týkalo ukončení pololetí, konkrétně vedení online třídních schůzek a hodnocení v pololetí. Někteří účastníci mají zkušenosti jako pedagogové nebo jako rodiče s triádami - tedy setkání učitel-rodič-žák. Tato forma je sice velmi náročná pro učitele, jejich přínos je ale oproti hromadným "informativním" třídním schůzkám veliký. Zkušenosti s nimi mají na ZŠ v Lázních Bělohrad a ukazuje se, že 60 - 70% rodičů má o tuto variantu zájem. Realizace triád online by neměla být problémem. Přeci jen se ale objevily i nápady jak interaktivněji zapojit rodiče do tradičních třídních schůzek - například využitím padletu či slido, i třeba formou vzkazu dětem bezprostředně po třídních schůzkách, které si pak děti další den při výuce čtou. 
Co se týká tématu hodnocení, došlo ke shodě, že hodnocení v pololetí pozbývá významu. Hana Kubová ze ZŠ Bodlák a Pampeliška sdílela své zkušenosti se slovním hodnocením, které mají na škole již zavedeno. 

Další setkání Místních lídrů je naplánováno na 4. května 2021. 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů