Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Také PS pro rovné příležitosti pokračuje v setkávání v novém roce

Také PS pro rovné příležitosti pokračuje v setkávání v novém roceDatum konání:
19.1.2021

V úterý 19. ledna proběhla další schůzka pracovní skupiny pro rovné příležitosti. To, že setkání proběhlo opět on-line, už nikoho nepřekvapilo.
V úvodu informovala D. Rolfová o semináři Klima školy (pořádaný KAP), který proběhl 12.1. Jedním z témat byla problematika kyberšikany a to nejen ve vztahu k dětem, ale i pedagogům. Svůj prostor dostali mimo jiné poskytovatelé sociálních služeb, metodici prevence PPP a SPC Královéhradeckého kraje. Workshop byl věnován aktivitám pro dobré vztahy ve školní třídě.
Školní rok se pomalu láme a ředitelé školek přemýšlí, jak přiblížit svým předškolákům prostředí školy, když je vstup do škol zakázán. Jak zprostředkovat atmosféru ve škole, která je ke všemu z velké části prázdná? Jak přiblížit budoucím prvňáčkům, jak to vypadá ve škole, když je obava, že ani letos neproběhnou klasické dny otevřených dveří a možná ani zápisy?
Neméně palčivým problémem je předčasné ukončení povinné školní docházky. Žáci, kteří odcházejí ze školy před ukončením devátého ročníku, často těžko hledají uplatnění a hrozí jim riziko, že propadnou až na dno. Složitě hledají vhodná odborná učiliště, kde by našli podporu, příp. rovnou končí na úřadech práce. Bylo by vhodné hledat další aktivizační služby. Jednou z cest je tyto ohrožené žáky dostatečně včas monitorovat již v průběhu studia a motivovat společně s jejich rodiči.
Opakujícím se tématem zůstává příprava systematické podpory asistentů pedagogů. Pracovní skupina byla seznámena s vytipovanými okruhy a lektory.

Další setkání se uskuteční 23. 3. 2021 od 16 hodin.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů