Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Svoji činnost v projektu MAP III nastartovala PS Financování

Svoji činnost v projektu MAP III nastartovala PS FinancováníNový rok a nový začátek, respektive pokračování projektu MAP a to již v pořadí III.  Projekt MAP III byl zahájen už v prosinci 2022, kdy se poprvé setkali členové pracovní skupiny asistenti pedagoga. Další novou pracovní skupinu tvoří výchovní poradci a metodici prevence, kteří se setkají 31.1.2023. 

V lednu se pak sešli ředitelé základních škol. Nováčkem v pracovní skupině pro financování se stal pan ředitel J. Kostelníček za 1. ZŠ. Ten hned vstoupil do diskuze týkající se problematiky dětí s odlišným mateřských jazykem. 1. ZŠ je spádovou školou pro cizince, kterými jsou v současné době hlavně děti z válečné Ukrajiny. Pro tyto děti je určitě příjemné, že mezi spolužáky mají kamarády ze své země, ale na druhou stranu to přináší nevýhody. Děti mezi sebou komunikují v ukrajinštině a trvá jim mnohem delší dobu, než se naučí česky. Učitelé se potýkají nejen s dětmi s odlišným mateřských jazykem, kulturou, ale vzrůstá i počet dětí, které mají speciální vzdělávací potřeby. Některé by za normálních okolností navštěvovaly speciální školu, ale její kapacita je v současné době naplněna.

Vzhledem k narůstajícím nákladům navýšili i zřizovatelé svým školám prostředky na provoz a vybavení. Ředitelé hledají finanční prostředky, kde se dá. Na druhou stranu školy vracely finanční prostředky, které obdržely z MŠMT na doučování. Učitelé ani děti už nemají kapacity. 

Další setkání pracovní skupiny pro financování se uskuteční v úterý 4. 4. 2023 od 16 hodin.

IMG_0758.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů