Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školní stravování nebo syndrom vyhoření - témata PS pro rovné příležitosti

Školní stravování nebo syndrom vyhoření - témata PS pro rovné příležitostiDatum konání:
19.3.2024

Členové pracovní skupiny rovné příležitosti (PS RP) se sešli v úterý 19.3.2024 v prostorách jičínského zámku. V úvodní části odsouhlasili současnou vizi projektu. Do priorit členové doplnili „wellbeing“ pro každé dítě, žáka ale i pedagoga, který je stejně důležitý jako zvyšování kvality výchovy a vzdělávání. Ve vzájemné symbióze poskytne všem účastníkům optimální podmínky pro učení a zažití úspěchu.

Rovný přístup ke školnímu stravování byl jedním z dalších témat. Školy se snaží zajistit obědy pro všechny děti prostřednictvím různých projektů. Někdy není dostatečná podpora ze strany rodiny ve smyslu dodržování podmínek (včasné odhlašování nebo vyzvednutí obědů), a dítě tak musí být z projektu vyřazeno. Je to velká administrativní zátěž pro školy.

Jak „ošetřit“ pedagoga, pokud se ve škole dostane do těžké situace nebo mu hrozí syndrom vyhoření? S odpovědí pomohl metodik prevence L. Nálevka.

V průběhu setkání vzešlo několik nápadů, jak podpořit vzájemnou spolupráci i malých škol. Může to být třeba sportovní nebo rukodělný den uspořádaný ve venkovních prostorách „vesnické“ školy.

Další setkání se uskuteční 4.6.2024 od 16. hodin.

                   IMG_8360.jpg       IMG_8361.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů