Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Setkání pracovní skupiny pro rovné příležitosti

Setkání pracovní skupiny pro rovné příležitostiNaposledy v tomto kalendářním roce se sešla pracovní skupina (PS) na podporu rovných příležitostí. V úterý 2. 11. se po dlouhé době mohli opět osobně setkat členové PS. Po úvodním přivítání se představila nová kolegyně MAP Z. Vališková, která zastává pozici projektové manažerky a momentálně má na starosti také vzdělávací akce. Na setkání prezentovala projekt „Patron dětí“.  Jedná se o charitativní projekt, jehož smyslem je pomáhat zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem a jejich rodinám z celé České republiky. Projekt zastřešuje a jeho provoz financuje Nadace Sirius. Zástupkyně Oblastní Charity Jičín J. Mrázková tento projekt rovněž doporučila, neboť s ním má dobrou osobní zkušenost.

Dalším bodem bylo vyhodnocení SWOT 3 analýzy rovných příležitostí ke vzdělání a návrh řešení. Mimo jiné se rozproudila diskuze k bodům jako je přístupnost neziskových organizací na venkově, komunikace s rodiči, ale i otázka dostupnosti sociálního pedagoga, speciálního pedagoga a školního psychologa na školách. Dalším tématem byly výhody a nevýhody svazkových mateřských školek příp. mateřských školek se základní školou. Pracovní skupina se shodla, že není potřeba textově upravovat „Strategický rámec MAP“. Další setkání se uskuteční po novém roce.

IMG_4466.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů