Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Setkání pracovní skupiny pro matematickou gramotnost

Setkání pracovní skupiny pro matematickou gramotnostV úterý 9.11. zaplnili členové pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti přednáškovou místnost jičínského zámku. V příjemné atmosféře se sešlo čtrnáct členů, dva pracovníci MAP a zástupce nakladatelství Fraus pan M. Kulhánek. V úvodu setkání přivítala vedoucí pracovní skupiny nové kolegy, a to R. Augustinovou z VOŠ a SPŠ Jičín a K. Otáhalovou z Lepařova gymnázia Jičín.

Poté převzal slovo P. Urbánek, který prezentoval učebnice matematiky. Na své si přišli pedagogové z 1., 2. i 3. vzdělávacího stupně. M. Urbánka zajímala i zpětná vazba, zda učitelé jejich učebnice používají. Pokud ano, jak se jim podle nich učí? Na toto téma se rozproudila zajímavá diskuse, kdy si učitelé „postěžovali“, že učebnice dost často nekopírují RVP, a to například v případě přípravy na přijímací zkoušky nebo maturitu. P. Urbánek naznačil, že problém je v komunikaci s MŠMT, které nedává jasné informace v dostatečném předstihu, aby nakladatelé mohli včas a adekvátně zareagovat.

V závěru setkání vyslechli pedagogové další zkušenosti M. Matúšové Klapkové z Expediční Scio školy. Pro všechny bylo velmi inspirativní, jak může vzdělávání dětí vypadat jinak než v klasické škole. Další setkání pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti proběhne po novém roce.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů