Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Revizi RVP či problematiku financování volnočasových středisek řešila PS Financování

Revizi RVP či problematiku financování volnočasových středisek řešila PS FinancováníDatum konání:
23.4.2024

V úterý 23.4. proběhla schůzka pracovní skupiny pro financování (PS FIN). Členové PS se vyjadřovali k vizi, prioritám a cílům projektu MAP pro rok 2028. Všichni se shodli, že není potřeba změny.

Následně pak L. Veselá prezentovala jednotlivé navrhované aktivity z pracovních skupin. Úkolem PS FIN je navrhovat a hledat zdroje financování.

Na ředitele se valí další revize Rámcového vzdělávacího programu, který musí připomínkovat do konce května 2024. Jedním z cílů je propojit jednotlivé oblasti a kompetence. Vzhledem k celkové náročnosti a častým změnám jsou učitelé demotivovaní a je velmi těžké je motivovat. Neustále se mluví o wellbeingu, ale realita je jiná. Např. zřejmě dojde k omezení nebo úplnému ukončení tandemové výuky, kterou mnohé školy již dobře nastavily a funguje jim.

Členové pracovní skupiny mají zájem o setkání s Janem Jiterským z MŠMT, až budou k dispozici modelové Školní vzdělávací programy. Rovněž navrhují přizvat na setkání koordinátory ŠVP.

Ředitelka K-klubu Jičín je vystavena řešení velkých a problematických změn ve financování volnočasových středisek. Již tak složitou situaci komplikují i úpravy v Zákoníku práce v souvislosti s DPP a následném zvyšování cen třeba za letní pobytové tábory.

Další setkání se uskuteční v úterý 8.10.2024 od 16. hodin.

IMG_9557.jpg          IMG_9558.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů