Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS pro rovné příležitosti se rozrostla o člena z oblastní charity,řešila se i swot analýza

PS pro rovné příležitosti se rozrostla o člena z oblastní charity,řešila se i swot analýzaDatum konání:
23.3.2021

V úterý 23. března v 16 hodin virtuálně zasedla pracovní skupina na podporu rovných příležitostí. Setkání se zúčastnila zástupkyně Oblastní charity Jičín Jana Mrázková, která se zároveň rozhodla stát pravidelným účastníkem této skupiny. Oblastní charita, Jičín poskytuje své služby mimo jiné rodinám s dětmi, které se ocitly v obtížné životní situaci a nedokáže ji bez pomoci překonat. V současné době zaznamenali zvýšený nárůst klientů. V rodinách, které mají ekonomické problémy, zajišťují počítačové vybavení pro děti, aby se mohly účastnit distanční výuky. Oslovují nejen školy ale i veřejnost. Rodiče dost často hledají doučování pro své děti. Charita však tuto službu nezajišťuje, ale naopak se snaží rodiče navést, jak si nastavit fungující režim včetně plánování času na učení. Zároveň jsou pracovníci charity přímými spolupracovníky oddělení sociálně-právní ochrany dětí. Aktivně a smysluplně trávit volný čas nabízí dětem v nízkoprahových klubech. Děti zde mohou najít podporu nebo pomoc při řešení situace, se kterou si neví rady, a nemají nikoho, kdo by jim s tím pomohl. Snaží se jim vytvořit takové podmínky, aby byli schopni a ochotni podílet se na řešení svých problémů a lépe se s nimi vyrovnali.

padlet rp.jpgDalším krokem byla společná práce na tvorbě SWOT analýzy. Členové definovali silné - slabé stránky a příležitosti - hrozby rovných příležitostí v ORP Jičín z pohledu této pracovní skupiny. Sběr nápadů probíhal v aplikaci Padlet. Členové se dohodli, že s těmito informacemi budou nadále pracovat a konečný závěr provedou na příštím setkání. Další „brainstorming“ probíhal na téma „Koho pozvat na pracovní skupinu rovných příležitostí“, aby se ještě více propojily jednotlivé subjekty, které mohou ovlivnit rovný přístup ke vzdělání. Mimo jiné byli jmenováni zástupci policie, probační a mediační služby, sociální pracovnice, výchovní poradci, starostové obcí v sociálně vyloučených lokalitách, zástupce Sokola, K-klubu, zástupci neziskových organizací a církví atd. Držme této pracovní skupině palce, aby se jim i nadále dařilo posouvat své hranice.

Další setkání se uskuteční v úterý 25.5.2021 od 16 hodin.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů