Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS pro rovné příležitosti připravuje setkání asistentů pedagoga i vzdělávání pedagogů

PS pro rovné příležitosti připravuje setkání asistentů pedagoga i vzdělávání pedagogů



Datum konání:
26.11.2019

IMG_8772.jpgV úterý 26. listopadu se sešla pracovní skupina pro rovné příležitosti. Pravidelné setkání této skupiny mělo na programu, kromě dalšího, projednat možnosti vzdělávání pedagogických pracovníků a uspořádat setkání asistentů pedagoga.

Zahájení a vedení schůzky se ujal J. Jirásko. Po projednání připomínek k plánování termínů jednotlivých akcí došlo ze strany pedagogicko-psychologické poradny, reprezentované I. Krabcovou, k nabídce prezentace tzv. Feuersteinovy metody formou semináře. S další možností vzdělání se přihlásila B. Kalátová Lisá, a to k nabídce kurzu určeného pro ředitele škol s názvem „Ředitel koučem“.

Další téma schůzky, kterým se skupina zabývala, bylo uspořádání setkání asistentů pedagoga z různých škol. Skupina se shodla na uspořádání v průběhu února a uvítala nabídku 4. ZŠ využít k tomu prostory této školy. V návrhu zazněla i možnost účasti psychologa.

Mimo jiné členové sdíleli svoje zkušenosti s přechodem dětí mezi jednotlivými stupni školní soustavy včetně přechodu dětí z malotřídek na velké městské školy. Stále aktuální je téma logopedické péče o děti předškolního i mladšího školního věku. Na závěr setkání byl prezentován dotazník pro sběr dat dle Metodiky pro rovné příležitosti.

Zápis z jednání najdete ZDE.

Další setkání se uskuteční dne 25.2.2020.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů