Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS pro matematickou gramotnost: Školy jsou na distanční výuku připraveny lépe než na jaře

PS pro matematickou gramotnost: Školy jsou na distanční výuku připraveny lépe než na jařeDatum konání:
20.10.2020
Datum ukončení:
15.11.2020

Současná „covidová“ situace vedla další setkání pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti do virtuálního prostředí. Ke schůzce v úterý 20. října se připojilo 14 členů, kteří sdíleli své zkušenosti z distanční výuky. V převážné míře se shodli, že školy i pedagogové jsou daleko lépe připraveni na tuto formu výuky, než tomu bylo na jaře. Ve školách proběhlo zaškolení učitelů, a to formou vzájemné pomoci, sdílení, ale i odborných seminářů. V některých školách zvládli proškolit i samotné žáky nižších ročníků. Distanční výuka postupně vstupuje do mateřských škol, které se potýkají s nedostatkem personálu. Rodičům předškoláků nabízejí pomoc zejména prostřednictvím odkazů na svých webových stránkách. Dalším z témat, které skupina řešila, je otázka hodnocení a případného testování žáků v době distanční výuky. Na závěr setkání byl vznesen požadavek na pokračování semináře „Geogebra“, který úspěšně proběhl on-line počátkem října. Učitelé, kteří se semináře zúčastnili, byli velmi spokojeni a rádi by pokračovali. 

Online setkání skupiny proběhlo v příjemné atmosféře, ale přesto si všichni přejeme, abychom se mohli příště setkat osobně. Také učitelé se těší, až se všichni vrátí zpět do školy a budou se potkávat se svými žáky.

Další setkání pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti se uskuteční dne 1.12.2020.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů