Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS pro financování řešila rozpočet škol na rok 2021

PS pro financování řešila rozpočet škol na rok 2021Datum konání:
2.2.2021

V úterý 2. února se v 16 hodin prostřednictvím svých počítačových obrazovek sešli členové pracovní skupiny pro financování. Na úvod jsme přivítali novou členku Danu Rolfovou, která v MAPu není nováčkem, ale naopak již aktivně pracuje ve skupině na podporu čtenářské gramotnosti, rovných příležitostí a místních lídrů.
Jedním z bodů programu byl rozpočet škol na rok 2021. Zúčastnění ředitelé se shodli, že finanční prostředky, které školy obdržely v rozpočtu na rok 2021, jsou velmi štědré. Mají radost, že mohou ocenit kvalitní práci svých kantorů z nadtarifní složky. Rovněž oceňují dvojnásobné navýšení financí v položce tzv. ONIV, která slouží k nákupu pomůcek a uhrazení vzdělávání pedagogů. Jedním z úkolů pro nadcházející období je proškolení všech pedagogů v digitální gramotnosti, což bude obnášet nemalé finanční prostředky. V tomto ohledu by mohl být nápomocen i MAP. Určitě je to téma k diskusi.
Velké změny se týkají i pedagogické intervence, která byla doposud poskytována na základě doporučení z PPP. Nově však může sama škola vytipovat „potřebné“ žáky a s těmi pracovat. V případě, že problémy budou přetrvávat, škola požádá o odborné vyšetření v PPP. Pro žáka to znamená, že se k této „službě“ dostane dříve, ale pro školu to obnáší jistou administrativu navíc. Vzhledem k situaci se diskuse ve skupině dotkla i tématu výběru a financování dezinfekčních a ochranných prostředků ve škole.
Současný stav je velmi náročný pro všechny. Ředitelé i pedagogové by si přáli, aby mohli uvítat své děti v lavicích. A my si přejeme, aby tuto skupinu posílili další ředitelé mateřských, základních i středních škol, protože ze zpětné vazby víme, že to má smysl a v dnešní době je ještě více důležité se vzájemně podporovat a sdílet své radosti i starosti.
Další schůzka se uskuteční dne 11.5.2021 od 16 hodin.
V případě zájmu, prosíme, kontaktujte koordinátorku pracovních skupin Lenku Veselou, e-mail: pracovni-skupiny-map@otevrenezahrady.cz.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů