Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS pro financování: Aktuální situace výrazně zasahuje do rozpočtů škol

PS pro financování: Aktuální situace výrazně zasahuje do rozpočtů školDatum konání:
6.10.2020
Datum ukončení:
20.10.2020

V úterý 6. října se opět virtuálně sešla pracovní skupina pro financování. Vzhledem k tomu, že skupinu tvoří převážně ředitelé, řešili zejména aktuální záležitosti spojené se současnou nelehkou situací ovlivněnou epidemií. V této době je velmi důležitá připravenost na „stále hrozící“ on-line výuku. Ve školách probíhají vnitřní šetření u žáků a jejich rodin, zda jsou dostatečně vybaveni, kdyby opět došlo k distanční výuce. Školy již znají výši finančních prostředků, které obdrží na nákup mobilních IT zařízení nebo posílení školní internetové sítě. Prostředky jsou určené pro pedagogy, ale i pro žáky, jejichž rodiny jim nemohou ze socio-ekonomických důvodů počítačovou techniku pořídit nebo zajistit internetové připojení. Velmi složité je definovat kritéria, podle kterých se budou příp. počítače žákům půjčovat. Zároveň probíhá zaškolování pedagogů i dětí v on-line nástrojích.

Účastníci sdíleli své zkušenosti s dalšími omezeními ve školních jídelnách, které přišly s vyhlášením nouzového stavu. Je velmi složité veškerá opatření dodržovat. Mnohdy to znamená krácení výuky a vydávání obědů v dřívějších hodinách. Současná situace zasahuje i do příjmů škol ze zájmových a mimoškolních aktivit jako je pronajímání tělocvičen různým zájmovým skupinám. Nejinak tomu je i v souvislosti se zvýšením nákladů na nákup desinfekčních prostředků, které si teď většinou školy pořizují ze svého rozpočtu.

Vnímáme, že jsou ředitelé ve velmi složité situaci a musí se potýkat se zcela novými problémy. Přejeme jim pevné zdraví a hodně energie v jejich práci. 

Další schůzka proběhne dne 8.12.2020 od 16 hod.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů