Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS pro čtenářskou gramotnost se sešla naposledy ve školním roce

PS pro čtenářskou gramotnost se sešla naposledy ve školním roceDatum konání:
14.6.2022

Konec školního roku se pomalu nachýlil a s ním i setkávání pracovních skupin. Dne 14. 6. se sešli členové pracovní skupiny na podporu čtenářské gramotnosti. Program nevypadal na první pohled příliš „bohatě“, ale už s příchody prvních účastníků bylo zřejmé, že společná témata se najdou a vznikne, jak už je zvykem v této pracovní skupině, velmi příjemná a tvůrčí atmosféra.

Veškerá pozornost byla věnována sdílení a inspirativním podnětům. PS také hledala náměty na další směřovaní skupiny a případné semináře a školení, která by MAP mohl podpořit.

Učitelé se shodli, že velmi důležitá je práce s hlasem, která je součástí českého jazyka a souvisí s jeho kultivací. Člověka jako učitele, člověka jako žáka. PS opět připomněla, že je důležité pečovat i o duševní stránku a měla by zájem o lekce mindfulness jako formu duševní hygieny. Se zvyšujícími se nároky na IT dovednosti dětí reagují i učitelé, kteří rovněž potřebují průběžně dovzdělávat v této oblasti, a to zejména v praktických dovednostech, které by jim pomohly při přípravě výukových materiálů a jejich následné prezentování dětem.

Někteří pedagogové ze 4. ZŠ jsou zapojeni do projektu „Pomáháme školám k úspěchu“. Následně přinášejí své zkušenosti z inspirativní Základní školy Ostašov mezi své kolegy. V budoucnosti by se tato jičínská škola mohla stát inspirací pro ostatní.

Zástupkyně SPC Jičín nastínila, jak se vyvíjí situace se záměrem zřídit v Jičíně Montessori vzdělávání. V krátkosti proběhla diskuse i k současné situaci s ukrajinskými dětmi. Některé děti již odjely na Ukrajinu trvale a jiné zatím jen na prázdniny. Rovněž proběhly zápisy ukrajinských dětí do prvních tříd. Zatím byl jen velmi malý zájem.

V závěru setkání se zájem soustředil na romskou problematiku a kulturu. Největší zkušenosti v našem regionu s romskými dětmi mají na ZŠ Vysoké Veselí, kam se mimo jiné v září chystají členové PS na podporu rovných příležitostí.

Na závěr nezbývá než popřát všem členům odpočinkové prázdniny a  25.10.2022 se budeme opět těšit na společné setkání.

IMG_1530.jpg   IMG_1532.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů