Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PS financování - téma uprchlíků, nová informatika a projekt MAP III

PS financování - téma uprchlíků, nová informatika a projekt MAP IIIDatum konání:
7.6.2022

V přednáškové místnosti jičínského zámku se v úterý 7. 6. 2022 v 16:00 hodin sešla pracovní skupina pro financování. V klidné, a ke konci školního roku již trochu unavené atmosféře, se přítomní opět vraceli k tématu ukrajinských žáků. Hodnocení! To je aktuální a zároveň velmi složité téma pro nejednoho pedagoga, který musí v závěru školního roku děti utečenců ohodnotit, ať už slovně nebo známkami. Vždy by měl přihlédnout k jeho dosaženým pokrokům, přístupu a nesrovnávat jej se spolužáky.

Otevřená je i otázka budoucích prvňáčků z řad uprchlíků. Nedá se dopředu odhadnout, jak dlouho konflikt potrvá a kolik zapsaných dětí do prvních tříd se příp. bude během roku vracet zpět na Ukrajinu. Rozdíly mezi dětmi, které sem dost často přišly jen s maminkami, jsou i ve finančním zázemí. Někteří opravdu přišli jen „s igelitkou“. Těmto dětem se snaží škola přispět třeba na výlet.

Předmětem setkání byla také diskuse k poskytnutí dotace ze státního rozpočtu tzv. prevence digitální propasti a pomůcky pro výuku nové informatiky. Školy obdržely dotace. Mimo jiné to znamená další administrativní zatížení související s výběrovými řízeními. Neméně důležité je, zda se podaří zakoupit IT vybavení, stavebnice apod. včas, vzhledem k současné situaci na trhu.

Ředitelů se rovněž týká novelizace nařízení vlády č. 75/2005 Sb., o stanovení rozsahu přímé vyučovací povinnosti pedagogických pracovníků. J. Jirásko byl velmi dobře informovaný a mohl tak zodpovědět dotazy přítomných kolegyní.

V závěru členové pracovní skupiny obdrželi informaci, že projekt MAP II byl prodloužen do listopadu 2022 a nová žádost MAP III byla schválena. Součástí nového projektu budou i další dvě pracovní skupiny. První z nich bude určena pro asistenty pedagoga a druhá nabízí prostor pro setkávání metodiků prevence a výchovných poradců. Případní zájemci se již mohou hlásit na e-mailu: pracovni-skupiny-map@otevrenezahrady.cz.

Na závěr nezbývá než všem pedagogickým pracovníkům popřát léto plné odpočinku a slunce. Další schůzka pracovní skupiny pro financování proběhne 11.10.2022.

IMG_1232.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů