Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > První setkání PS Výchovní poradci a metodici prevence v projektu MAP IV

První setkání PS Výchovní poradci a metodici prevence v projektu MAP IVV úterý 20.2. se setkali zájemci o práci v pracovní skupině výchovní poradci a metodici prevence (PS VPaMP). Sešlo se 17 účastníků, což napovídá, že zájem je obrovský. Jedná se hlavně o pedagogy, kteří ve školách zároveň zastávají role výchovných poradců a metodiků prevence. Skupina je doplněna o pracovníky z SPC a PPP Jičín. Vzájemná spolupráce je oboustranně přínosná. 

V úvodu prvního setkání seznámila Z. Vališková (MAP) členy se základními informacemi MAP IV a náplní pracovní skupiny. Následně proběhlo seznamovací kolečko.

Partnerský program v oblasti kariérového poradenství představila M. Havelková. Ten je určen školám z KHK, které mají zájem nastartovat a rozvíjet současnou podobu kariérové vzdělávání a poradenství.

Současná náročná situace ve školách, nejasné informace o parametrizaci asistentů pedagoga a proměna současných dětí a rodičů byly dalšími diskutovanými tématy.

Vedoucím pracovní skupiny byl zvolen L. Nálevka, který působí jako preventista v PPP Jičín.

Další setkání proběhne v úterý 14.5. od 16 hodin. Členové si jako další cíl zvolili vytvoření brožury tzv. rozcestníku pro děti, aby věděly, kam se obrátit v příp. různých obtíží.

IMG_6627.jpg   IMG_6628.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů