Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > První pracovní skupina hodnotí návrat dětí do škol. Rozdíly mezi žáky se prohloubily.

První pracovní skupina hodnotí návrat dětí do škol. Rozdíly mezi žáky se prohloubily.Datum konání:
1.12.2020

FotkyFoto_76322723_XS.jpgV úterý 1. prosince se stále ještě on-line sešla pracovní skupina na podporu matematické gramotnosti.
V tomto roce naposledy účastníci zhodnotili, jak probíhala nebo ještě probíhá distanční výuka a jaké nástroje budou využívat v budoucnosti během výuky prezenční. Někteří učitelé již učinili krátkou zkušenost s žáky, kteří se vrátili do školních lavic. A první náhled potvrdil obavy mnohých, že rozdíly mezi žáky se prohloubily. Ačkoliv distanční výuka byla mnohdy kvalitnější než na jaře, nemohla zajistit, aby všichni žáci pracovali, tak jako ve třídě. Učitel nemohl jít do takové interakce s žáky jako tomu je v běžné výuce.  Na druhou stranu jsou i takové děti, které tento způsob výuky vyhovoval a tzv. „rozkvetly“.
Zúčastnění otevřeli také téma složité situace tzv. střídavé prezenční výuky u druhých ročníků a středních škol, kdy je velmi logisticky náročné sestavit rozvrh hodin, zajistit výuku tam, kde se různě třídy v jednotlivých předmětech dělily a v neposlední řadě to klade obrovské nároky na samotné pedagogy, kteří mnohdy učí prezenčně a zároveň vedou hodiny on-line.
Dalším tématem skupiny byla práce asistentů pedagoga během distanční výuky. Zkušenosti pedagogů s asistenty jsou velmi pozitivní. Potvrdilo se, že asistenti ve škole mají své místo, protože žákům a pedagogům pomáhali i na dálku.
Členové skupiny byli pozváni na navazující webinář Geogebry jako nástroj matematické gramotnosti na ZŠ. Na webinář, který proběhne 11. a 17. prosince 2020, mohou ještě stále registrovat. Všichni členové pracovní skupiny se shodli, že momentálně nemají žádné konkrétní požadavky na další vzdělávání, ale naopak si všichni potřebují odpočinout. Popřejme jim klidné a zdravé Vánoce a do nového roku hlavně otevřené dveře do škol. Těšíme se na společná setkání v novém roce 2021.

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů