Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt MAP II byl prezentován na poradě vedoucích profesionálních knihoven v okresu Jičín

Projekt MAP II byl prezentován na poradě vedoucích profesionálních knihoven v okresu JičínDatum konání:
9.12.2019

V Městské knihovně Sobotka se 9. prosince konala porada vedoucích profesionálních knihoven v okresu, kterou pořádala Městská knihovna Jičín v rámci výkonu regionálních funkcí. Předmětem prezentace našeho projektu bylo větší zapojení knihoven do rozvoje čtenářské gramotnosti na území ORP Jičín prostřednictvím MAP ORP Jičín II, ale i území ORP Nová Paka prostřednictvím MAP ORP Novopacko II a území ORP Hořice prostřednictvím MAP ORP Hořice II. 

Kromě pořádání vzdělávacích akcí na podporu čtenářské gramotnosti byli knihovníci informování o dotačních možnostech na podporu knihoven v rámci realizace strategií rozvoje území podle místa působnosti. Jedná se o dotaci  z Programu rozvoje venkova – Pravidla 19.2.1. – článek 20: Základní služby a obnova vesnic ve venkovských oblastech f) Kulturní a spolková zařízení včetně knihoven a o dotaci z Královéhradeckého kraje prostřednictvím dotačního titulu Program obnovy venkova. 

Setkání se ukázalo být přínosné pro obě strany. Ukázalo se, že v rámci projektu MAP s knihovnami v území můžeme mít více společných aktivit než máme nyní, třeba se i podílet na vzdělávání pracovníků knihoven a zapojit se do regionálních soutěží knihoven.

Těšíme se na další spolupráci.

Zápis ze setkání najdete ke stažení ZDE 

Materiál, který byl odprezentován za projekt MAP pro ORP Jičín II ke stažení ZDE.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů