Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Proběhlo druhé setkání Pracovní skupiny pro rovné příležitosti

Proběhlo druhé setkání Pracovní skupiny pro rovné příležitostiDatum konání:
9.4.2019

IMG_2484.jpgDne 9. dubna se podruhé sešli členové pracovní skupiny pro rovné příležitosti. Ing. Jaroslav Jirásko, MBA, v roli vedoucího, seznámil přítomné s průběhem Kulatého stolu na Národním ústavu pro vzdělávání, které proběhlo dne 28. března.
Informoval o rostoucím počtu dětí s poruchami učení. Rovněž zprostředkoval informaci, že těmto poruchám jde do určité míry předcházet, nebo je alespoň zmírnit díky kvalitní práci v mateřských školách. Znovu upozornil na již veřejně známý problém – nedostatek dětských psychiatrů a psychologů a přetíženost pedagogicko-psychologických poraden. Zazněly i informace o práci OSPOD, o využívání pomoci od asistentů pedagoga a školních asistentů v jednotlivých třídách.
Pracovní skupina by přivítala nové členy v podobě zástupců zájmových organizací, které se věnují dětem, např. OSPOD atd., aby skupina nebyla zastoupena jen převážně pedagogickými pracovníky ze škol. Členové postupně podávají návrhy na uspořádání workshopů a seminářů, které by jim pomohly v práci s dětmi.

Další setkání se uskuteční dne 11. 6. 2019 od 16 hod.

Zápis z jednání ke stažení ZDE.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů