Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pracovní skupina pro matematickou gramotnost se sešla k plánování aktivit pro pedagogy

Pracovní skupina pro matematickou gramotnost se sešla k plánování aktivit pro pedagogyDatum konání:
8.10.2019

Po prázdninách se znovu sešli členové pracovní skupiny pro matematickou gramotnost. Setkání proběhlo v úterý 8. října v přednáškové místnosti jičínského zámku. Skupina se od minulého setkání rozrostla o dalšího pedagoga. 

IMG_7964.JPGNa úvod setkání se podařilo domluvit konkrétní termín, kdy mateřská škola U Kina přivítá v dopoledních hodinách pedagogy ze základních škol. Během návštěvy dojde ke vzájemnému sdílení a vhledu do práce s dětmi v mateřské škole. Zatím se nepodařilo stanovit termín, kdy naopak učitelky z mateřských škol budou moci vidět práci pedagogů přímo během vyučování, a to zejména na prvním stupni základní školy.

Další spolupráce se rozvíjí i na druhém stupni základních škol. Mgr. H. Kubová (učitelka matematiky podle Hejného metody) umožní kolegům z jiných základních škol návštěvu ve svých hodinách. Otevřené hodiny se uskuteční v listopadu.

Členové pracovní skupiny vyjadřují i velký zájem o to, aby se k nim přidali pedagogové matematiky z víceletého gymnázia, vznikla by tak provázanost a povědomí o rozsahu učiva apod. Vedoucí pracovní skupiny je osloví prostřednictvím pozvánky na otevřené hodiny lektorky H. Kubové.

Během setkání rovněž došlo k předávání zkušeností a pozvánek na různé akce, které mohou povzbudit a dále vzdělávat všechny, kteří se výchově a vzdělávání dětí věnují. Po celou dobu vládla příjemná a přátelská atmosféra.

Další schůzka se uskuteční v úterý 10. 12. 2019 od 16 hod.IMG_7962.JPG

Zápis z jednání najdete ZDE


Uvítáme další zájemce - v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů