Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pracovní skupina pro čtenářskou gramotnost připravuje víkendový seminář

Pracovní skupina pro čtenářskou gramotnost připravuje víkendový seminářDatum konání:
4.6.2019

IMG_5867.JPGPracovní skupina pro čtenářskou gramotnost se znovu sešla v přednáškové místnosti jičínského zámku. Skupina se postupně rozrůstá a dne 4. 6. 2019 čítala již 16 stálých členů a jednoho hosta. Hlavním bodem setkání byla diskuze týkající se naplnění víkendového semináře, který je v plánu během podzimu 2019 příp. jara 2020. První blok bude věnován metodám čtení (Sfumato, genetická metoda, Montessori přístup,…), v druhém bloku bude prostor pro vzájemné sdílení, čtení s porozuměním nebo poezii. Cílem je získání uceleného přehledu metod čtení a následné využití v praxi a zvýšení čtenářské gramotnosti dětí prostřednictvím různých technik.
Mgr. Michaela Sehnalová zve na seminář Současná literatura pro děti a mládež. Setkání se bude konat ve čtvrtek 29. 8. a 5. 9. 2019 od 15 hodin v knihovně v Jičíně. Je určen všem, kdo by se chtěli seznámit s vybranými knižními tituly vhodnými pro děti. Seminář má za úkol usnadnit orientaci ve vycházející dětské literatuře.
Na závěr setkání proběhlo vzájemné sdílení zajímavé literatury pro děti, představení nových slabikářů i seznamů oblíbených knih u dětí.


Další setkání se uskuteční 22. října 2019.

Zápis z jednání najdete ZDE.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů