Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > O pracovní skupiny je zájem i v online prostředí. Sešla se PS pro čtenářskou gramotnost

O pracovní skupiny je zájem i v online prostředí. Sešla se PS pro čtenářskou gramotnostDatum konání:
3.11.2020

123724375_695646468023226_3866465941653996103_n.jpgŠestnáct členů pracovní skupiny na podporu čtenářské gramotnosti se sešlo v on-line prostředí v úterý 3. listopadu. Jelikož jsou školy stále uzavřeny a učitelé učí své žáky na dálku, využívají pracovní skupinu ke sdílení svých zkušeností s touto formou vzdělávání.
Distanční vzdělávání už pro pedagogy není novinkou a je znát velký posun. První kroky učinili na jaře a nyní prohlubují své znalosti a dovednosti. Řada z nich se během několika měsíců posunula v používání on-line nástrojů natolik, že mohou poskytovat pomoc svým kolegům. I v průběhu setkání pracovní skupiny si předali konkrétní rady a tipy. Vzájemná podpora a příjemná atmosféra tuto skupinu spojuje. Učitelé se dál snaží rozvíjet čtenářskou gramotnost svých žáků, a to prostřednictvím různých kvízů, her, dětem nabízejí odkazy na audio knihy. Další možností, jak v této době podpořit zájem dětí o literaturu, jsou on-line besedy se spisovateli. Knihovnice M. Sehnalová představila několik autorů a jejich tvorbu. Pokud budou mít pedagogové zájem, jsou tito autoři dětských knížek připraveni vstoupit do virtuálních tříd a dětem představit svět svých knižních hrdinů. Zájem bude zjišťovaný prostřednictvím dotazníku a na základě jeho výsledků připraví realizační tým MAP nabídku besed. 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů