Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nejen způsob hodnocení v tomto pololetí řešila PS pro čtenářskou gramotnost

Nejen způsob hodnocení v tomto pololetí řešila PS pro čtenářskou gramotnostDatum konání:
12.1.2021

138873209_408428793916703_8970814035684406215_n.jpgV hojném počtu se poprvé v novém roce 2021 sešla pracovní skupina pro čtenářskou gramotnost. V úterý 12. 1. se v online prostředí propojili pedagogové a zástupci MAP, aby sdíleli své zkušenosti nejenom s online výukou a změnami, kterými školy neustále prochází, ale také aby se věnovali SWOT analýze čtenářské gramotnosti na Jičínsku.
Ještě předtím však proběhla debata k tématu formativního hodnocení, které je stále více diskutováno i v médiích. Ačkoliv se učitelé shodli, že slovní hodnocení je krok správným směrem, není možné vyžadovat ho ze dne na den. Aby mohlo být kvalitně zpracováno, je potřeba mnohem více času. Nemůžeme požadovat po učitelích, aby ho uplatňovali uprostřed školního roku a k tomu všemu v době distanční výuky. Tento krok by měl být dostatečně podpořen ze strany MŠMT i kvalitně zpracovanou metodikou. Tato forma hodnocení nebude fungovat jako povinný nástroj. Důležitá je vnitřní motivace pedagoga a podpora vedení školy. Někteří pedagogové sdíleli své zkušenosti se slovním hodnocením ze zahraničí, kde již dlouhou dobu funguje.
SWOT analýza silných a slabých stránek a příležitostí a hrozeb čtenářské gramotnosti byla velmi podrobná a pedagogové se jí věnovali více než hodinu a půl z celkového času setkání. Aby mohl brainstormig proběhnout online, využil realizační tým MAP virtuální tabuli, kam účastníci vpisovali své nápady. Ze všech návrhů a postřehů byly nakonec definovány ty nejdůležitější tři až čtyři body ke každé stránce analýzy.
Ačkoliv jsme se těšili, že se budeme v novém roce scházet osobně, což se zatím bohužel nesplnilo, energie této skupiny a odhodlání aktivně pracovat a sdílet se probíhá dál úspěšně i v on-line prostředí.
Příští setkání se uskuteční v úterý 9. 3. 2021 od 16 hodin.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů