Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Naposledy v tomto školním roce se sešla Pracovní skupina pro rovné příležitosti

Naposledy v tomto školním roce se sešla Pracovní skupina pro rovné příležitostiDatum konání:
2.6.2020

IMG_6166.jpgPosledním setkáním v tomto školním roce se stala schůzka členů pracovní skupiny pro rovné příležitosti. Sedm členů a tři pracovníci MAP se sešli v úterý 2. června, poprvé po několika měsících osobně, v přednáškové místnosti jičínského zámku. Vedoucí pracovní skupiny J. Jirásko nejprve shrnul dosavadní celoroční činnost a zároveň poděkoval za velkou účast na schůzkách i aktivní přístup. Následně téma diskuze navázalo na předchozí schůzku. Cílem bylo dořešení výsledků dotazníku rovných příležitostí v mateřských a základních školách.

Ke shodě došlo v následujících bodech: Zřizovatelé by měli podpořit bezbariérovost školních budov. Počet dětí a žáků s podpůrnými opatřeními vzrůstá. Inkluze funguje dobře za finanční podpory státu. V mateřských školách již začínají působit i sdílení asistenti pedagoga. Nedořešenou otázkou zůstává zvyšující se počet neomluvených hodin na druhém stupni. Je třeba hledat důvody a působit preventivně. Stále alarmující je nedostatek školních psychologů. Pracovní skupina hledá možnosti, jak získat tzv. „sdíleného psychologa“ pro více škol. Jedním z bodů jsou i rozdílné ceny obědů a s tím související důvody, proč některé děti a žáci na oběd nechodí. Je to otázka finančních možností rodiny, nevyhovující skladba jídelníčku nebo jiné důvody. Na setkání mimo jiné zaznělo upozornění, že máme nedostatek škol s rozšířenou výukou. Zde narážíme na celkové nastavení systému. Každé dítě je individualita, má jiné zájmy, priority, potenciál a mělo by mít možnost se ve svých dovednostech rozvíjet. Rovněž nadaní žáci nemají mnohdy dostatečnou podporu.

Výsledky dotazníků se závěry z jednání pracovní skupiny budou rozeslány ředitelům škol a jejich zřizovatelům.

K tématu rovných příležitostí byl navržen jako lektor český římskokatolický  knězteologpřírodovědecpedagog, spisovatel a skaut Mgr. et Mgr. Marek Orko Vácha, Ph.D., který se mimo jiné zabývá environmentální etikou. J. Jirásko se pokusí domluvit seminář. Pokud se tak podaří, termín bude zveřejněn na našich webových stránkách.

Další setkání proběhne na podzim 29.9.2020.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů