Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Moderní didaktické formy - nová pracovní skupina v rámci projektu se poprvé sešla

Moderní didaktické formy - nová pracovní skupina v rámci projektu se poprvé sešlaDatum konání:
12.3.2024

Pracovní skupina moderní didaktické formy (PS MDF) je nově vzniklá povinná pracovní skupina v rámci projektu MAP IV, na rozdíl od svých podskupin, které se nazývají technická, humanitní a kreativní.

Členové PS MDF se sešli v úterý 12.3., aby si nasdíleli své dosavadní zkušenosti a očekávání. Jelikož se ve skupině scházejí mimo zástupců podskupin také zástupci z PS mateřské školy, rovné příležitosti, výchovní poradci a metodici prevence, je to ideální příležitost propojit všechny zkušenosti, nápady a vlastně i aprobace z jednotlivých skupin ve prospěch plánování aktivit zaměřených na práci uvnitř škol nebo aktivity zaměřené na spolupráci mezi školskými a zájmovými vzdělávacími institucemi. Všechny navržené aktivity by měly projít pracovní skupinou pro financování a budou zapracovány do Strategického rámce MAP a Akčních plánů na rok 2025/2026, 2026/2027 a 2027/2028. Jedním z kritérií je i jejich dlouhodobá udržitelnost.

Už během prvního setkání přišli členové s podněty, na kterých již tým MAP pracuje. Jako velké téma se v poslední době jeví připravenost dětí z mateřských škol na školní docházku v oblasti pregramotnosti v českém jazyce i matematice. S tím také souvisí potřeba přistupovat k dětem v 1. a 2. třídách ZŠ individuálně a zacílit více na budování dobrých vztahů, sociálních dovedností a zdravého klimatu ve třídách s menšími nároky na vzdělávací výsledky.

Uvidíme, co vše se podaří ovlivnit, ale každopádně pracovní skupina moderní didaktické formy si neklade malé cíle. Další setkání se uskuteční v úterý 21.5.2024 od 16. hodin.

                     IMG_8145.jpg   IMG_8146.jpg

IMG_8147.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů