Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Moderní didaktické formy a jak je zavádět do výuky

Moderní didaktické formy a jak je zavádět do výukyDatum konání:
21.5.2024

V úterý 21. 5. se sešlo 6 členů pracovní skupiny moderní didaktické formy (PS MDF). Členové měli možnost vyjádřit se k vizi, prioritám a cílům projektu MAP pro rok 2028. Stejně jako v jiných PS neměli členové připomínky. Následně proběhla volba vedoucího pracovní skupiny. J. Hlavatschke přijala tuto roli.

Z. Vališková (MAP) představila přítomným plánované akce a projekty MAP, které má v nejbližší době za cíl připravit a které splňují prvky moderních didaktických forem. Jde například o jarmark pokusů, ukázku animace ve školách, projektovou výuku atd.

Kritické myšlení, jak ho blíže představit dětem? Téma, které učitele zajímá. Zároveň vnímají, že to není jednoduchá disciplína a je potřeba se v této oblasti více vzdělávat.

Brychtová z SPC opět otevírá téma přetrvávajících primární reflexů u dětí, který je úzce spojený s pohybovým vývojem. Bylo by potřeba proškolit učitele v mateřských školách, aby pohybové aktivity v MŠ byly cíleně vedeny. Základní kurzy jsou dva a jsou cenově nákladné. Jak získat finanční prostředky? Měla by to být priorita v rámci předškolního vzdělávání!

Jedním z dalších problémů jsou přeplněné třídy v mateřských školách a jejich nedostatečná kapacita.

Třetí setkání PS MDF se uskuteční v úterý 22.10.2024 od 16 hodin.

IMG_0501.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů