Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Krajský akční plán rozvoje vzdělávání hlavním tématem setkání PS

Krajský akční plán rozvoje vzdělávání hlavním tématem setkání PSDatum konání:
10.5.2022

Členové pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti se v tomto roce sešli podruhé a opět na půdě jičínské hvězdárny. V úterý 10. 5. od 16 hodin zasedli společně se zástupci Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání, kteří k nám zavítali z Hradce Králové.

Pro I. Karousovou a D. Žitného to byla první návštěva pracovní skupiny. Zástupci KAP v úvodu představili strukturu Dokumentu KAP III a navázali SWOT 3 analýzou matematické gramotnosti, kterou následně porovnávali s analýzou, kterou vytvořili členové PS MG v únoru 2021. Zástupci KAP tak získali přímou zpětnou vazbu z „terénu“.

V rámci projektu bude vytvořen Krajský akční plán, který stanoví priority nutné k dosažení cílů vzdělávací politiky na území Královéhradeckého kraje.

Projekt bude realizován v období od 1. 2. 2022 až 30. 11. 2023 v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, prioritní osa 3 Rovný přístup ke kvalitními předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání.

V další části setkání se pracovní skupina věnovala tématu ukrajinských dětí a jejich integrace. Probíhalo aktivní sdílení zkušeností, jak se jim děti s odlišným mateřským jazykem daří vzdělávat. Některé školy již mají zkušenosti a mohou tak nabídnout cenné rady všem, kteří zatím v této oblasti začínají a hledají, jak ukrajinským dětem tuto nelehkou cestu usnadnit.

Všem členům pracovní skupiny na podporu matematické gramotnosti přejeme klidný konec školního roku a zasloužený odpočinek během letních prázdnin.

Další setkání se uskuteční v úterý 13. 9. 2022 od 16 hodin.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů