Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kouzelná fyzika

Kouzelná fyzikaDatum konání:
12.9.2024
Datum ukončení:
13.9.2024

Kouzelná fyzika

Představení společnosti ÚDIF (Úžasné divadlo fyziky) v rámci festivalu Jičín, město pohádky.

Kdy: 12. a 13. 9. 2024

Čas: výběr v přihlašovacím formuláři (8:30, 9:45, 11:00)

Kde: velký sál K-klubu - střediska volného času, Valdštejnovo nám. 90, Jičín

Max. počet žáků za jednu školu: 50

Délka představení: 45 minut
 
Anotace programu: 
Fyzika je kouzelná! Nevěříte? A že nemůže bavit malé děti? Přesvědčíme vás o opaku nepřeberným množství fyzikálních pokusů. Ačkoliv některé z nich mohou vypadat jako kouzla, jejich podstata je jednoduchá a snadno pochopitelná i pro ty nejmenší. Pokusy ve vás i dětech probudí zvědavost, pocit pochopení a radost z poznání.
 
Kouzelná fyzika.jpg
 

Místo prezenční listiny budeme potřebovat jmenný seznam žáků, kteří se budou účastnit představení, podepsaný odpovědnou osobou. Tento jmenný seznam prosím přineste s sebou na představení. Seznam potřebujeme pro doložení na MŠMT. Odpovědnou osobou může být (učitel, pedagog volného času apod.).
 
Na toto představení bychom dále chtěli navázat a uspořádat v termínu září - prosinec Jarmark pokusů - zážitkový program MAP pro žáky. Realizace by spočívala v tom, že by si žáci z 2. stupně ZŠ připravili ukázky pokusů a ty by předvedli svým spolužákům z 1. stupně ZŠ. Avšak pokud máte aktivní žáky i z 1. stupně, můžete do Jarmarku pokusů zapojit děti i z 1. stupně ZŠ, kteří si připraví ukázky pokusů pro své kamarády. Každá škola by si zrealizovala tento jarmark u sebe na škole. Zájemcům o zapojení do Jarmarku pokusů pošleme náměty na pokusy, případně celou metodiku organizace Jarmarku pokusů samostatně.
 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů