Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Inspirativní setkání PS pro čtenářskou gramotnost

Inspirativní setkání PS pro čtenářskou gramotnostDatum konání:
11.4.2023

Setkání pracovní skupiny na podporu čtenářské gramotnosti proběhlo v úterý 11. 4. 2023. V úvodu setkání členové zhodnotili březnový seminář s Mgr. J. Sulovskou, který se věnoval „Literatuře a filmu“. Pedagogové se vyjadřovali kladně, ale zároveň by v této „disciplíně“ potřebovali další podporu. Zejména v možnosti čerpat z databáze filmů, která by byla pro tyto účely již zpracovaná. Dále sdíleli své kladné zkušenosti, kde čerpat inspiraci na procvičování českého jazyka, a to jak v on-line formě, tak ve formě pracovních listů. Také nasdíleli zkušenosti ze školních projektů, do kterých jsou školy zapojené a osvědčili se jim. Členové nahlédli do aktuálního tématu „umělé inteligence“. Jak s ní pracovat.

M. Sehnalová seznámila s provozem knihovny během rozsáhlé rekonstrukce, která bude probíhat minimálně dva roky a bude se týkat již hlavních letních prázdnin.

Následně proběhl brainstorming zaměřený na potřeby a podporu čtenářské gramotnosti, jako podklad pro přípravu akčních plánů k MAP IV. Z tohoto materiálu se bude vycházet také při aktualizaci cílů MAP II. Členové PS ČG vidí jako důležité podpořit tyto oblasti: vzdělávací akce, psychohygienu pro pedagogy, sdílené výukové materiály, projekty vedoucí k lepší osvětě v oblasti rizikového chování dětí na internetu pro rodiče např. ve spolupráci s mediálně známou osobností, efektivní využití aplikací při výuce a zároveň podporu učitelů v počítačové gramotnosti atd.

Další setkání se uskuteční 6. 6. 2023 od 16 hodin.

IMG_3294.jpg   IMG_3295.jpg

IMG_3296.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů