Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hlasovací systém Demokracie 21 jako další prostředek ke zkvalitnění vzdělávání v území

Hlasovací systém Demokracie 21 jako další prostředek ke zkvalitnění vzdělávání v územíRealizátoři projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín si Vás dovolují pozvat na zajímavou akci, která proběhne v úterý 6. června 2016 v 16 hodin v Přednáškové místnosti v přízemí muzejního nádvoří jičínského zámku. Přihlášku na akci najdete níže.

Budete mít možnost seznámit se s unikátním hlasovacím systémem Demokracie 21, který zamýšlíme v rámci projektu MAP využít k průzkumu mezi žáky a rodiči z našeho území. Skrze rychlou a přehlednou aplikaci budou moci respondenti vyjádřit své preference k návrhům na zkvalitnění vzdělávání v ORP Jičín.

Uspořádáním výstavy pod názvem „Škola mých snů“, která bude doplňujícím programem v průběhu hlasování, chceme umožnit všem dětem a žákům v celém území ORP Jičín veřejnou prezentaci jejich představ na toto téma a následně vyhodnotit prostřednictvím hlasování nejzajímavější nápady a myšlenky, na kterých se shodne největší počet lidí.

Hlasovací systém Demokracie 21 byl vytvořen v roce 2013 a aktuálně ho můžete znát například díky projektu Prezident 21. Jedinečným způsobem podporuje spoluúčast (zapojení, participaci) při rozhodování ve „věcech veřejných“ (město, firma, škola…) a umožňuje tak dělat lepší rozhodnutí na základě široké shody. Využíván je pro tvorbu participativního rozpočtování či průzkumů veřejného mínění nebo průzkumů ve školách. Jeden hlasující má k dispozici více hlasů, čímž oproti jiným volebním systémům zajišťuje detailnější vyjádření preferencí. Volba prostřednictvím aplikace je jednoduchá, rychlá, přehledná a díky moderním technologiím všem lehce přístupná. Více informací najdete na https://www.d21.me/cs/.

Naskýtá se Vám příležitost seznámit se s možnostmi využití tohoto unikátního hlasovacího systému, vytvořeného jedním z nejúspěšnějších Čechů poslední doby Mgr. Karla Janečka, MBA, PhD., matematika, podnikatele, pedagoga, bojovníka proti korupci a mecenáše. Jím vytvořený hlasovací systém byl s úspěchem přijat na základních školách v Říčanech, v Proseticích či Praze 6 a rozšiřuje se do dalších českých měst. Hlasovací systém Demokracie 21 však byl uplatněn i ve velkých projektech, využilo jej např. Město New York (participativní rozpočet 2016, 2017), KONFERENCE PARIS CLIMATE 2015: Make it work (jeden z použitých nástrojů k dosažení dohody o klimatu), Úřad městské části Praha 10 (hlasování o stavbě nové radnici či rekonstrukci staré), Město Říčany (projekt "Řídím Říčany" - výběr projektů, do kterých by město mělo investovat, úpravy městské vyhlášky atd.,  http://www.ridimricany.cz) či VELKÁ BRITÁNIE: NATIONAL HEALTH SERVICE (zlepšování služeb v oblasti zdraví a zdravotní péče).

Využití tohoto hlasovacího systému vidíme jako příležitost pro občany území ORP Jičín uplatňovat své občanské potřeby. Přijďte v úterý 6. 6. 2016 v 16 hodin do zámku a máte možnost dozvědět se více. Po úvodní části věnované Demokracii 21 bude pokračovat jednání Řídicího výboru MAP, kterého se taktéž můžete zúčastnit jako hosté.

 

Přihláška


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů