Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktivity pro děti, zapojování rodičů, odklady dětí tématem setkání PS RP

Aktivity pro děti, zapojování rodičů, odklady dětí tématem setkání PS RPDatum konání:
4.6.2024

V úterý 4.6. 2024 se sešli členové pracovní skupiny na podporu rovných příležitostí. Přítomní se zamýšleli nad aktivitami, do kterých by se mohli zapojit všichni žáci a které by zároveň byli pro děti atraktivní. Kromě sportovních aktivit padly návrhy jako soutěž v tanci nebo soutěž v grafitti, které by bylo propojené i s tzv. „právním okénkem“. Zde by se žáci dozvěděli, kde a za jakých podmínek mohou graffiti umístit a jaký hrozí postih v případě, že se bude jednat o vandalismus.

Bohužel v dnešní době je velmi složité děti zaujmout a udržet je ve volnočasových aktivitách a kroužcích. Někdy ani to, že jsou zdarma nezaručuje, že se podaří kroužek udržet. Určitá finanční spoluzodpovědnost rodičů má někdy větší efekt.

Rodiče jsou kromě dětí další důležitá skupina, kterou je potřeba pravidelně oslovovat a vzdělávat v různých oblastech. Zatím je to velmi těžká disciplína a členové PS se zamýšleli, jak to změnit.

Školní rok končí, ale za dva měsíce začne další. Kapacita škol např. v Jičíně je naplněná, ale kromě dětí přijatých je tady velký počet dětí s odklady. Na otázku proč, však nemáme odpověď, ale objektivně jsou to děti nezralé.

Na druhé straně je na vzestupu kariérové poradenství, které by mělo eliminovat předčasný odchod dětí ze vzdělávání.

Na některých školách také řeší časté záškoláctví. Legislativa je, ale někdy chybí vymahatelnost např. povinné předškolní vzdělávání.

Další setkání se uskuteční v úterý 15.10.2024.

IMG_0835.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů