Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací aktivity > Seminář programu "Učitel naživo" Alexise Katakalidise

Seminář programu "Učitel naživo" Alexise KatakalidiseDatum konání:
31.5.2019

Seminář "Učitel naživo"
Alexis Katakalidis
pátek 31. května 2019
9-14:30 hod 
K-klub středisko volného času, Valdštejnovo nám. 99 Jičín (technická klubovna)
Přihlášení (viz níže) nejpozději do 28. května 2019, nebo do naplnění kapacity semináře.

Program semináře

dopoledne: Prvních 5 minut v hodině aneb jak děti aktivizovat k úspěchům
V první části naší dílny bychom se podívali na klíčovou část vyučovací hodiny - její začátek, prvních 5 minut. Na sobě si vyzkoušíme, jaké aktivity nám vyhovují, jak se při nich cítíme a jestli nám umožňují si zažít úspěch. Potom si sami tzv. otvíráky do hodin v týmech naplánujeme a navzájem si na ně dáme zpětnou vazbu.
 
odpoledne: Ukázková hodina
V druhé části si zažijeme ukázkovou hodinu s prvky formativního hodnocení a diferenciace. Popovídáme si o tom, co bychom sami mohli využít v naší vlastní výuce a jak vést žáky efektivněji ke čtenářské a mediální gramotnosti.

Alexis Katakalidis

Pedagog původem z Jičínska se zahraniční zkušeností, mentor a průvodce v projektu Učitel na živo. Pedagogické vzdělání získal na univerzitách v Edinburghu a Newcastlu, dále studoval ve Versailles a na Univerzitě Karlově. Momentálně působí jako učitel anglického jazyka na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze, byl ředitelem Pražského humanitního gymnázia a vyučoval anglický a francouzský jazyk hned na několika školách ve Spojeném království. 

Program Učitel naživo

Učitel naživo je jednoletý nebo dvouletý výcvik pro budoucí učitele (tzv. pedagogické minimum) v rozsahu 750 hodin. Je určen absolventům vysokých škol, kteří chtějí učit děti na druhém stupni základní školy nebo na střední škole. Tito lidé získali titul Mgr./Ing. (i nepedagogického směru), chtějí učit předmět(y) podle své odbornosti, ale chybí jim potřebné učitelské zkušenosti a pedagogické vzdělání.

Ambicí programu je být jedním ze spoluhybatelů systémové změny v českém vzdělávání. Kromě unikátního akreditovaného výcviku pro budoucí učitele vyvíjí i podporu pro ředitele.

Výcvik Učitel naživo realizuje Učitel naživo, z.ú. a Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, o.p.s. Plný název programu je "Učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ".

Více informací najdete na https://www.ucitelnazivo.cz/

Přihláška

Přihlášení je možné do naplnění kapacity semináře nebo do 28. května 2019.

 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů