Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Co je Map > Vzdělávací aktivity > Seminář Čteme s nečtenáři

Seminář Čteme s nečtenářiDatum konání:
20.11.2020
Datum ukončení:
21.11.2020

Seminář Čteme s nečtenáři 

Akt: Vzhledem k vládním opatřením je seminář zrušen. O novém termínu jednáme. Přihlášené účastníky stále evidujeme jako zájemce a budou o novém termínu informováni jako první.

Jak rozvíjet čtenářské dovednosti
u dětí ve věku 4-6 let 

Unikátní program práce
s beletristickou i naučnou knihou 

Propojení zážitku z knihy
s vlastními  zkušenostmi a znalostmi 

Zajímavé a podnětné otázky k textu
a další smysluplné aktivity

Lektorky: Mgr. Květa Krüger a Mgr. Kateřina Šafránková
20. a 21. listopadu 2020

Knihovna Václava Čtvrtka Jičín, Denisova 400, Jičín 
1. den (pátek): 10:00 - 17:30 včetně pauzy na oběd 
2. den (sobota): 8:30 - 13:30 bez pauzy na oběd

Určeno pro učitele MŠ a 1. - 3. tříd ZŠ z ORP Jičín, pro které je seminář zdarma. Kapacita semináře je 25 osob a je nutné se přihlásit (viz přihláška níže). 

Anotace 

Na semináři se seznámíte s několika metodami aktivního učení, které rozvíjejí kritické myšlení a čtenářskou gramotnost. Osvojené metody vám pomohou vést děti nejen ke kritickému myšlení, ale i k pozornému naslouchání a porozumění textu. Ukážeme vám první kroky, které vedou k získání čtenářských dovedností (např. vizualizace, předvídání, hledání souvislostí). Představíme různorodé postupy, jak dosáhnout toho, aby si děti přirozeně, nenásilně a s radostí dovednosti natrénovaly a neztratily radost a potěšení z příběhů i poznání.

V modelových lekcích se zabýváme tématy, která jsou blízká dětem předškolního a raně školního věku. Ukážeme si, jaké možnosti nám skýtá hlasitá četba, diskuse či promyšlené a zacílené sledování filmu k danému tématu. Všechny metody a techniky budeme modelovat, vyzkoušíte si je a společně je rozebereme.

Lektorky

Mgr. Kateřina Šafránková

Safrankova-e1587291148492-300x300.jpgS kritickým myšlením je spojena celá moje pedagogická kariéra. Pracovala jsem jako učitelka českého jazyka na gymnáziu, šéfredaktorka časopisu Kritické listy, expertka na čtenářství a čtenářskou gramotnost v různých projektech. Nyní jsem certifikovanou lektorkou a koordinátorkou programu RWCT, ředitelkou Kritického myšlení, pedagogickou konzultantkou v několika školách (v Litvínově, Chýni, Krnově), nakladatelkou (www.nakladatelstvi-safran.cz), členkou týmu čtenářského kontinua v projektu Pomáháme školám k úspěchu a vášnivou čtenářkou.

 

 

Mgr. Květa Krüger

Kruger2.jpgMoje pedagogická práce je od počátku velmi různorodá a zajímavá. Působila jsem na různých typech škol (například na velké sídlištní škole i na židovské škole v centru Prahy), učila jsem děti malé i starší, pracovala jsem s dětmi nadanými i s dětmi se specifickými potřebami. Postupně jsem byla učitelkou, zástupkyní ředitele, lektorkou a pedagogickou konzultantkou. V práci konzultantky mohu zúročit všechny své předchozí zkušenosti a díky kontaktu s mnoha skvělými učiteli a kolegy se stále učím novým dovednostem. V současné době působím čtvrtým rokem v ZŠ T. Šobra v Písku, na Gymnáziu Na Zatlance v Praze a v dalších školách. Odborně se zajímám se o čtenářství a ráda čtu.

 

Přihláška


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů