Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Články

Články


Místo pro zajímavé odkazy, inspirativní články, novinky a zajímavosti z oblasti vzdělávání.
V případě zájmu o konkrétní témata využijte předdefinovaných štítků. 

 

Novější 1 3

Výstava "Škola mých snů"

 Připravujeme výstavu Škola mých snů, která se uskuteční začátkem února a jejím cílem je zjištění názorů a nápadů dětí, které se následně stanou základem hlasování dětí i rodičů o tom, jak by měla vypadat a fungovat ideální škola.

Více

Publikováno 17. 9. 2017 21:25
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Učitelé bojují o založení Pedagogické komory

Mezi učiteli vzniká iniciativa založit Pedagogickou komoru, která by se stala obdobou České lékařské komory a dalších profesních komor v ČR a zastupovala by učitelkou profesi. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 10. 4. 2017 22:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Rozhovor DVTV o českém školství s bývalým náměstkem ministra školství Tomášem Hrudou

Další z inspirativních rozhovorů Daniely Drtinové o vzdělávání, tentokrát s Tomášem Hrudou. "Klíčem ke změně ve vzdělávání je aktivizovat rodiče, aby si uvědomili, co vše mohou dobrým či špatným vzděláváním u dětí ovlivnit," tvrdí iniciátor projektu Education republic. Ve videu hovoří nejen o tom, jak moc důležitý je pro děti vzor rodičů, které se i v dospělosti vzdělávají. Odkaz na video najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 27. 2. 2017 22:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Eduteam nabízí online webináře i inspirace pro výuku na základních i středních školách

Pozornosti ředitelů i pedagogů doporučujeme web www.eduteam.cz. Na stránkách najdete nabídku seminářů, webinářů a "školinářů", inspirativní odkazy pro výuku na základních i středních školách a novinky ze světa vzdělávání.

Více

Publikováno 17. 2. 2017 20:33
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Video: Jaroslav Dušek na konferenci Jihlava mluví o vzdělávání

Jaroslav Dušek vystoupil na čtvrtém ročníku konference Jihlava mluví o vzdělávání, které se konalo v listopadu 2016. Konferenci pořádá Spolek montessori Jihlava a je zaměřená na unschooling, montessori pedagogiku a další blízká témata. Inspirativní video najdete v odkazu po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 16. 2. 2017 16:38
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Inspirace a zkušenosti učitelů na rvp.cz

Na serveru naleznete videa z proběhlých online setkání, materiály do výuky - DUMy, galerii výtvorů dětí a žáků, sdílení učebních pomůcek, sdílení pedagogických znalostí, sdílení plánování výuky. Průvodce upravenými RVP ZV a RVP PV.

Více

Publikováno 30. 11. 2016 12:49
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Na webu vyukapodnikavosti.cz přihlášení a materiály k výuce zdarma

Přihlašte se na stránky projektu "Podpora rozvoje kompetencí k podnikavosti a inovativnosti žáků ZŠ a víceletých gymnázií", realizovaného Ostravskou univerzitou v Ostravě. Zdarma můžete využít vytvořené výukové a metodické materiály, které můžete využít ve výuce k tématu podnikání (kompetence k podnikavosti).

Více

Publikováno 23. 11. 2016 22:34
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Česká školní inspekce - Úlohy pro rozvoj čtenářské gramotnosti - soubor ke stažení

V první části publikace jsou výsledky žáků v testu čtenářské gramotnosti. V druhé části dokumentu je 18 úloh pro rozvoj čtenářské gramotnosti. Určené jsou především pro učitele vyšších ročníků ZŠ, kteří chtějí zjistit a rozvíjet čtenářské dovednosti svých žáků. Soubor ke stažení najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 21:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ondřej Kočan a Jakub Jan Fiala - mladí autoři nové učebnice angličtiny v DVTV

Studenti 4.ročníku kladenského gymnázia Ondřej Kočan a Jakub Jan Fiala tvrdí, že jejich učebnice angličtiny Improve Yourself je nejlepší a jinou nepotřebujete. Po rozklinutí článku najdete rozhovor s mladými autory.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 14:43
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vyučování Vás musí bavit, říká Ondřej Kania v rozhovoru pro DVTV

Škola ničí kreativitu a chuť se vzdělávat. Podívejte se na rozhovor s majitelem vzdělávací společnosti., který preferuje projektovou výuku a týmovou práci. Názory a nápady jak vylepšit systém českého školství najdete ve videu po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 14:18
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1 3