Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Články

Články


Místo pro zajímavé odkazy, inspirativní články, novinky a zajímavosti z oblasti vzdělávání.
V případě zájmu o konkrétní témata využijte předdefinovaných štítků. 

 

Novější 1

Výstava "Škola mých snů"

 Připravujeme výstavu Škola mých snů, která se uskuteční začátkem února a jejím cílem je zjištění názorů a nápadů dětí, které se následně stanou základem hlasování dětí i rodičů o tom, jak by měla vypadat a fungovat ideální škola.

Více

Publikováno 17. 9. 2017 21:25
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Logická olympiáda

Máš vlastní hlavu? Zjisti, co v ní je .... ... v této soutěži tě nikdo nezkouší. Ty sám můžeš zjistit, co dokážeš a co tě baví. ... úlohy tě potrápí, ale taky tě budou bavit. ... nejsi šprt a ze školy nenosíš samé jedničky? Logická olympiáda není o naučených znalostech, ale o zdravém rozumu, kreativním myšlení a schopnosti samostatného uvažování. A na vítěze čeká mnoho zajímavých cen! Registrace soutěžících do 30. září 2017 na www.logickaolympiada.cz 

Více

Publikováno 11. 9. 2017 5:07
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ředitelé a vedení škol získají pomoc

Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), organizace přímo řízená MŠMT, připravuje nový systém podpory ředitelů a vedení škol. Jeho cílem je vytvořit a ověřit model, který vedoucím pracovníkům škol umožní rozvinout kompetence v oblasti strategického řízení školy a plánování jejího rozvoje.

Více

Autor: deník E15 10.8.2017 Publikováno 11. 8. 2017 11:04
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Učitelé bojují o založení Pedagogické komory

Mezi učiteli vzniká iniciativa založit Pedagogickou komoru, která by se stala obdobou České lékařské komory a dalších profesních komor v ČR a zastupovala by učitelkou profesi. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 10. 4. 2017 22:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Potravinová pomoc dětem v Královéhradeckém kraji – Obědy do škol

Přeposíláme nabídku zapojení škol do projektu „POTRAVINOVÁ POMOC DĚTEM V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI – Obědy do škol“ z Operačního programu Potravinová a materiální pomoc, jehož vyhlašovatelem je MPSV ČR a žadatelem v rámci 3. výzvy bude Královéhradecký kraj. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 6. 4. 2017 19:50
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

MŠMT podpoří mobilní učebny a stavební úpravy škol

Do poloviny letošního roku by Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) mělo spustit nový investiční program na financování regionálního školství. Čerpat z něj budou moci města a obce všech velikostních kategorií. Bude z něj možné financovat například mobilní učebny či stavební úpravy ve školách. Resort tak reaguje na potřeby samospráv v souvislosti s novým školským zákonem, který zvyšuje kapacitu škol. Více informací naleznete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 7. 3. 2017 20:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Rozhovor DVTV o českém školství s bývalým náměstkem ministra školství Tomášem Hrudou

Další z inspirativních rozhovorů Daniely Drtinové o vzdělávání, tentokrát s Tomášem Hrudou. "Klíčem ke změně ve vzdělávání je aktivizovat rodiče, aby si uvědomili, co vše mohou dobrým či špatným vzděláváním u dětí ovlivnit," tvrdí iniciátor projektu Education republic. Ve videu hovoří nejen o tom, jak moc důležitý je pro děti vzor rodičů, které se i v dospělosti vzdělávají. Odkaz na video najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 27. 2. 2017 22:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Podrobný informační materiál MŠMT ke vzdělávání dětí od 2 do 3 let v MŠ

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává podrobnější informace ke vzdělávání dětí ve věku od 2 do 3 let v mateřských školách. Materiál je interaktivní, což zjednodušuje orientaci v textu. Materiál je ke stažení po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 16. 2. 2017 16:32
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

eDUin: Akční plány jako příležitost pro strategický rozvoj vzdělávání

EDUin, s přispěním nezávislých odborníků v oblasti vzdělávací politiky a poradenské společnosti PwC, připravil další vydání analýzy věnující se stavu a vývoji vzdělávacího systému. Audit identifikuje klíčová témata českého vzdělávání současnosti a blízké budoucnosti.

Více

Publikováno 16. 2. 2017 16:30
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Informace o změně harmonogramu výzev IROP

Datum konání: 22. 12. 2016

Dovolujeme si Vás upozornit na aktualizaci harmonogramu výzev IROP na rok 2017. Více informací o změnách najdete v odkazu po rozkliknutí tohoto článku.

Více

Publikováno 29. 12. 2016 9:40
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1