Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Články

Články


Místo pro zajímavé odkazy, inspirativní články, novinky a zajímavosti z oblasti vzdělávání.
V případě zájmu o konkrétní témata využijte předdefinovaných štítků. 

 

Štítky:


recyklohrani.cz - školní recyklační program- zaregistrujte Vaši školu a získejte odměny

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Více

Publikováno 30. 11. 2016 13:23
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kompletní nabídka EVVO 2016/2017 - SEVER Hradec Králové, středisko ekologické výchovy

Středisko ekologické výchovy nabízí: Krátkodobé výukové programy pro MŠ, ZŠ i SŠ realizované ve středisku SEVER na Kavčím plácku, v terénu, nebo přímo ve školách. Vzdělávací semináře pro pedagogické pracovníky (akreditované MŠMT). Semináře pro organizace zaměřené na šetrný provoz. Po rozklinutí článku najdete další informace o nabídce a odkazy na EVVO a web střediska.

Více

Publikováno 30. 11. 2016 13:11
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Inspirace a zkušenosti učitelů na rvp.cz

Na serveru naleznete videa z proběhlých online setkání, materiály do výuky - DUMy, galerii výtvorů dětí a žáků, sdílení učebních pomůcek, sdílení pedagogických znalostí, sdílení plánování výuky. Průvodce upravenými RVP ZV a RVP PV.

Více

Publikováno 30. 11. 2016 12:49
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Webináře na rvp.cz zdarma na zajímavá témata

Metodický portál RVP.cz nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách. Témata webinářů: Podpůrná opatření pro nadané a mimořádně nadané žáky. Kam na školu? Školské rady. Portál nabízí mnoho dalších zajímavých témat.

Více

Publikováno 30. 11. 2016 12:36
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Na webu vyukapodnikavosti.cz přihlášení a materiály k výuce zdarma

Přihlašte se na stránky projektu "Podpora rozvoje kompetencí k podnikavosti a inovativnosti žáků ZŠ a víceletých gymnázií", realizovaného Ostravskou univerzitou v Ostravě. Zdarma můžete využít vytvořené výukové a metodické materiály, které můžete využít ve výuce k tématu podnikání (kompetence k podnikavosti).

Více

Publikováno 23. 11. 2016 22:34
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novopacký slavíček 5.4. 2017 - aktuální informace na webu slavicek.gymnp.cz

Pěvecká soutěž Novopacký slavíček vznikla v roce 1996 z iniciativy manželů Aleny a Pavla Matějovských. Účastníky jsou děti z mateřských, základních, základních uměleckých i středních škol, ale i dospělí. Podmínkou soutěže je zazpívat jednu lidovou a jednu umělou píseň v libovolném jazyce s doprovodem či bez doprovodu.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 22:06
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Česká školní inspekce - Úlohy pro rozvoj čtenářské gramotnosti - soubor ke stažení

V první části publikace jsou výsledky žáků v testu čtenářské gramotnosti. V druhé části dokumentu je 18 úloh pro rozvoj čtenářské gramotnosti. Určené jsou především pro učitele vyšších ročníků ZŠ, kteří chtějí zjistit a rozvíjet čtenářské dovednosti svých žáků. Soubor ke stažení najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 21:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Otevřené semináře pro učitele MŠ a ZŠ na webu zv.eders-tc.cz/seminare

Na uváděném webu najdete přihlášky a podrobné informace k seminářům. Semináře se konají v Praze nebo v Brně. Termíny jsou prosinec 2016 - leden 2017. Semináře jsou na témata: Inkluzivní vzdělávání, Využití interaktivní tabule, Metody práce s dítětem s postižením integrovaným v MŠ.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 21:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nabídka webinářů pro pedagogy MŠ a ZŠ na webu zv.eders-tc.cz/webinare

Webináře jsou určeny pro učitele ZŠ a MŠ, cena je 200 Kč nebo 400 Kč. Po skončení dostanete osvědčení o absolvování. Termíny jsou od listopadu 2016 do března 2017. Zde jsou některá témata webinářů: Jak kreslit a psát s radostí aneb Grafomotorika, Komunikace s rozzlobeným rodičem, Logopedická prevence opožděného vývoje řeči a vývojové dysfázie – praktická cvičení, Výuka ve třídách s velkou mírou inkluze a další. Po rozkliknutí článku najdete odkaz na web.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 21:08
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ondřej Kočan a Jakub Jan Fiala - mladí autoři nové učebnice angličtiny v DVTV

Studenti 4.ročníku kladenského gymnázia Ondřej Kočan a Jakub Jan Fiala tvrdí, že jejich učebnice angličtiny Improve Yourself je nejlepší a jinou nepotřebujete. Po rozklinutí článku najdete rozhovor s mladými autory.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 14:43
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář