Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Články

Články


Místo pro zajímavé odkazy, inspirativní články, novinky a zajímavosti z oblasti vzdělávání.
V případě zájmu o konkrétní témata využijte předdefinovaných štítků. 

 

Štítky:


Rozhovor DVTV o českém školství s bývalým náměstkem ministra školství Tomášem Hrudou

Další z inspirativních rozhovorů Daniely Drtinové o vzdělávání, tentokrát s Tomášem Hrudou. "Klíčem ke změně ve vzdělávání je aktivizovat rodiče, aby si uvědomili, co vše mohou dobrým či špatným vzděláváním u dětí ovlivnit," tvrdí iniciátor projektu Education republic. Ve videu hovoří nejen o tom, jak moc důležitý je pro děti vzor rodičů, které se i v dospělosti vzdělávají. Odkaz na video najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 27. 2. 2017 22:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Video: Jaroslav Dušek na konferenci Jihlava mluví o vzdělávání

Jaroslav Dušek vystoupil na čtvrtém ročníku konference Jihlava mluví o vzdělávání, které se konalo v listopadu 2016. Konferenci pořádá Spolek montessori Jihlava a je zaměřená na unschooling, montessori pedagogiku a další blízká témata. Inspirativní video najdete v odkazu po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 16. 2. 2017 16:38
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Inspirace a zkušenosti učitelů na rvp.cz

Na serveru naleznete videa z proběhlých online setkání, materiály do výuky - DUMy, galerii výtvorů dětí a žáků, sdílení učebních pomůcek, sdílení pedagogických znalostí, sdílení plánování výuky. Průvodce upravenými RVP ZV a RVP PV.

Více

Publikováno 30. 11. 2016 12:49
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ondřej Kočan a Jakub Jan Fiala - mladí autoři nové učebnice angličtiny v DVTV

Studenti 4.ročníku kladenského gymnázia Ondřej Kočan a Jakub Jan Fiala tvrdí, že jejich učebnice angličtiny Improve Yourself je nejlepší a jinou nepotřebujete. Po rozklinutí článku najdete rozhovor s mladými autory.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 14:43
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Lektorka Monika Stehlíková v rozhovoru pro DVTV: "Vysoká inteligence je pro děti problém."

"Vysoká inteligence je pro děti problém, rodiče z nich můžou být úplně hotoví", říká lektorka a terapeutka Monika Stehlíková. Jaké specifické osobnostní rysy tyto děti i dospělí mají a jak se jim žije se dozvíte v rozhovoru.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 14:28
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vyučování Vás musí bavit, říká Ondřej Kania v rozhovoru pro DVTV

Škola ničí kreativitu a chuť se vzdělávat. Podívejte se na rozhovor s majitelem vzdělávací společnosti., který preferuje projektovou výuku a týmovou práci. Názory a nápady jak vylepšit systém českého školství najdete ve videu po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 14:18
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Šikulové - I malé ruce dokáží velké věci ! - pořad české televize s návody v podobě videa

Na webu najdete videonávody k originálnímu tvoření. V jednom videu je vyrobeno několik výrobků. Vyhledávání je podle materiálu nebo tématu. Natáčení probíhá s dětmi na školách. Účastníky natáčení můžete být i Vy a Vaše škola.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 12:58
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Rozhovor DTVT s Janou Nováčkovou, autorkou knihy Respektovat a být respektován

"Škola vyvolává v dětech stres a ohrožení, podceňují je, známkování je jako cukr a bič", říká psycholožka Jana Nováčková v rozhovoru Martina Veselovského. O jejím názoru na vztahy ve školách, pochvalách a trestech a zlepšování českého školství se více dozvíte ve videu, jehož odkaz najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 21. 11. 2016 12:58
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zakladatel soukromé základní školy Jan Kala v rozhovoru pro DVTV

"Domácí úkoly jsou zlo a známky nedávají smysl, berou radost z objevování." Jaký úspěch má škola, ze které se děti vracejí v pět hodin odpoledne, a jak zvládnou její žáci přechod na další stupeň státní školy? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v rozhovoru Martina Veselovského se zakladatelem soukromé ZŠ Heuréka Janem Kalou. Odkaz na video najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 21. 11. 2016 12:48
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář