Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Články

Články


Místo pro zajímavé odkazy, inspirativní články, novinky a zajímavosti z oblasti vzdělávání.
V případě zájmu o konkrétní témata využijte předdefinovaných štítků. 

 

Štítky:


Novější 1

Logická olympiáda

Máš vlastní hlavu? Zjisti, co v ní je .... ... v této soutěži tě nikdo nezkouší. Ty sám můžeš zjistit, co dokážeš a co tě baví. ... úlohy tě potrápí, ale taky tě budou bavit. ... nejsi šprt a ze školy nenosíš samé jedničky? Logická olympiáda není o naučených znalostech, ale o zdravém rozumu, kreativním myšlení a schopnosti samostatného uvažování. A na vítěze čeká mnoho zajímavých cen! Registrace soutěžících do 30. září 2017 na www.logickaolympiada.cz 

Více

Publikováno 11. 9. 2017 5:07
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novopacký slavíček 5.4. 2017 - aktuální informace na webu slavicek.gymnp.cz

Pěvecká soutěž Novopacký slavíček vznikla v roce 1996 z iniciativy manželů Aleny a Pavla Matějovských. Účastníky jsou děti z mateřských, základních, základních uměleckých i středních škol, ale i dospělí. Podmínkou soutěže je zazpívat jednu lidovou a jednu umělou píseň v libovolném jazyce s doprovodem či bez doprovodu.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 22:06
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ondřej Kočan a Jakub Jan Fiala - mladí autoři nové učebnice angličtiny v DVTV

Studenti 4.ročníku kladenského gymnázia Ondřej Kočan a Jakub Jan Fiala tvrdí, že jejich učebnice angličtiny Improve Yourself je nejlepší a jinou nepotřebujete. Po rozklinutí článku najdete rozhovor s mladými autory.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 14:43
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Lektorka Monika Stehlíková v rozhovoru pro DVTV: "Vysoká inteligence je pro děti problém."

"Vysoká inteligence je pro děti problém, rodiče z nich můžou být úplně hotoví", říká lektorka a terapeutka Monika Stehlíková. Jaké specifické osobnostní rysy tyto děti i dospělí mají a jak se jim žije se dozvíte v rozhovoru.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 14:28
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vyučování Vás musí bavit, říká Ondřej Kania v rozhovoru pro DVTV

Škola ničí kreativitu a chuť se vzdělávat. Podívejte se na rozhovor s majitelem vzdělávací společnosti., který preferuje projektovou výuku a týmovou práci. Názory a nápady jak vylepšit systém českého školství najdete ve videu po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 14:18
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

predskoláci.cz - aktivity, náměty pro učitele i rodiče

Pověsti rozdělené podle krajů, pohádky, pracovní listy, experimenty, pokusy, logopedické říkanky, hry podle věku a další témata jsou k dispozici pro učitele a rodiče na webu predskolaci.cz. Najdete zde zajímavé rozhovory a odkazy.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 13:18
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Adventní kalendář - začíná každý rok 1. prosince na webu decko.ceskatelevize.cz/advent

Netradičně se mohou děti seznámit s českými tradicemi na webu české televize, kde se každoročně 1. prosince otevře Adventní kalendář plný her a soutěží. Před Velikonoci je změněn na velikonoční téma. Každý den se otevře jedna část kalendáře. Vhodné pro předškoláky a 1.stupeň ZŠ.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 13:06
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

i-creative.cz - nápady, návody, inspirace ke kreativnímu tvoření, omalovánky k vytisknutí

Portál i-creative.cz je plný inspirace ke kreativní tvorbě. Jsou zde i pozvánky na výstavy, veletrhy. Soutěže o výtvarné potřeby a knížky. Omalovánky jsou vhodné pro nejmenší nebo do školní družiny.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 12:35
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nápady nejen pro Montessori školky najdete na webu napadydoskolky.blogspot.cz

Pomocné stránky s tipy, nápady, zajímavými odkazy, říkankami, aktivitami. Vybírat můžete podle ročního období nebo hledat v archivu seřazeném podle měsíců. Ke stažení jsou na webu Čtecí karty pro žáky 1. - 3. ročníku ZŠ. Omalovánky, vyráběnky, pracovní listy, knihovnička. To vše obsahují stránky nejen pro Montessori školky.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 12:14
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Rozhovor DTVT s Janou Nováčkovou, autorkou knihy Respektovat a být respektován

"Škola vyvolává v dětech stres a ohrožení, podceňují je, známkování je jako cukr a bič", říká psycholožka Jana Nováčková v rozhovoru Martina Veselovského. O jejím názoru na vztahy ve školách, pochvalách a trestech a zlepšování českého školství se více dozvíte ve videu, jehož odkaz najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 21. 11. 2016 12:58
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1