Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Články

Články


Místo pro zajímavé odkazy, inspirativní články, novinky a zajímavosti z oblasti vzdělávání.
V případě zájmu o konkrétní témata využijte předdefinovaných štítků. 

 

Štítky:


Zajímavé odkazy a tipy pro téma matematické gramotnosti

Souhrnný článek obsahující tipy na zajímavé weby, knihy, projekty a další aktivity spojené s tématem matematická gramotnost.

Více

Publikováno 17. 3. 2019 20:59
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Logická olympiáda

Máš vlastní hlavu? Zjisti, co v ní je .... ... v této soutěži tě nikdo nezkouší. Ty sám můžeš zjistit, co dokážeš a co tě baví. ... úlohy tě potrápí, ale taky tě budou bavit. ... nejsi šprt a ze školy nenosíš samé jedničky? Logická olympiáda není o naučených znalostech, ale o zdravém rozumu, kreativním myšlení a schopnosti samostatného uvažování. A na vítěze čeká mnoho zajímavých cen! Registrace soutěžících do 30. září 2017 na www.logickaolympiada.cz 

Více

Publikováno 11. 9. 2017 5:07
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Reportáž České televize - kurzy matematiky Hejného i pro rodiče

Matematika podle Hejného se už vyučuje na více než jedné třetině základních škol a za poslední tři roky se s ní seznámilo skoro 8500 kantorů. Jak můžete slyšet v reportáži České televize z prosince 2017, nyní přicházejí na řadu rodiče, pro které některé školy začaly organizovat večerní kurzy. Rodiče se tak seznámí s metodou výuky, která se od té, na kterou bývali zvyklí oni sami, diametrálně liší. Díky kurzům tak rodiče rozumí zadání úkolů a dokážou děti na výuky připravit.

Více

Publikováno 19. 12. 2016 13:04
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Hry pro rozvoj matematické gramotnosti pro ZŠ i MŠ z nabídky vydavatelství Infra

Jedna z teorií o učebních typech je založená na smyslovém vnímání. Podle této teorie rozdělujeme žáky na vizuální typy, auditivní a hmatové a pohybové typy. Obecně platí, že nejvíce se naučíme, když jsou zapojeny všechny smysly. Proto jsou jedním z vhodných učebních prostředků různé hry. Vydavatelství, nakladatelství a vzdělávací agentura Infra nabízí několik her na rozvoj matematické gramotnosti vhodných pro MŠ a první stupně ZŠ.

Více

Publikováno 5. 12. 2016 13:30
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Digitální učební materiály - DUM

Portál ke sdílení digitálních výukových materiálů - DUM. Po registraci a přihlášení je možné vkládat vlastní DUMy. Web nabízí inspiraci pro Šablony a IROP i pomoc při vypracování žádosti o dotace. Vzdělávání DVPP přímo na škole.

Více

Publikováno 18. 11. 2016 12:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Výukový materiál a procvičení učiva

Tento portál zahrnuje učivo českého jazyka, matematiky, anglického jazyka a fyziky. Mohou se zde vzdělávat žáci základních škol a studenti středních a vysokých škol. Učivo je zde vysvětleno. K procvičení slouží testy. Vhodné jako výukový materiál pro učitele při výkladu látky.

Více

Publikováno 17. 11. 2016 21:35
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Soutěže v procvičování učiva online

Webové stránky k procvičení učiva českého jazyka a matematiky pro 1. a 2. stupeň základní školy. Po přihlášení je možné soutěžit mezi školami a mezi žáky v nejvíce správně vyřešených cvičení. Portál je možné spustit i v anglickém jazyce. Vhodné k použití na interaktivní tabuli.

Více

Publikováno 17. 11. 2016 21:24
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

DUMy a online cvičení i pro interaktivní tabule

Vzdělávací portál určený především k procvičování učiva I.stupně základní školy. Obsahuje výukové materiály pro učitele, DUMY (matematika, český jazyk), online cvičení pro interaktivní tabule. Materiál je přehledně roztříděn podle předmětů (angličtina, němčina, prvouka apod.).

Více

Publikováno 17. 11. 2016 21:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zajímáte se o toto téma? Pošlete nám zajímavé články, odkazy a tipy ke zveřejnění!

Pokud je Vám blízké některé z našich témat, nebo jste zde nenašli to, co jste hledali, budeme rádi, když se zapojíte do tvorby našeho webu a stanete se jeho přispěvateli. Rádi uveřejníme Vaše vlastní články ze zajímavých akcí týkajících se vzdělávání, i za tipy na zajímavé odkazy, projekty, weby, články, rozhovory, nově vydané knihy či jiné publikace apod. Neváhejte se o ně podělit se svými kolegy. Články ke zveřejnění či zpracování posílejte na map@otevrenezahrady.cz .

Více

Publikováno 10. 11. 2016 22:09
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Inspirace pro matematickou gramotnost

Datum konání: 28. 9. 2016

Více

Publikováno 28. 9. 2016 11:11
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář