Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Články

Články


Místo pro zajímavé odkazy, inspirativní články, novinky a zajímavosti z oblasti vzdělávání.
V případě zájmu o konkrétní témata využijte předdefinovaných štítků. 

 

Štítky:


Rozhovor DVTV se Stanislavem Štěpáníkem nejen o výuce českého jazyka na základních školách

"Učitelé dnes žákům nevysvětlují, proč se dané věci učí a jak je použít v běžné komunikaci," domnívá se Stanislav Štěpáník z Pedagogické fakulty UK. Chce proto systém výuky ve školách změnit. Dětem podle něj navíc chybějí pozitivní vzory, protože ani v médiích se nemluví tak, jak by bylo správné. Dodává, že 80 procent maturantů se nedokáže souvisle vyjádřit. Odkaz na rozhovor Martina Veselovského pro DVTV najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 21. 12. 2016 18:36
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Hry pro rozvoj čtenářské gramotnosti pro ZŠ i MŠ z nabídky vydavatelství Infra

Jedna z teorií o učebních typech je založená na smyslovém vnímání. Podle této teorie rozdělujeme žáky na vizuální typy, auditivní a hmatové a pohybové typy. Obecně platí, že nejvíce se naučíme, když jsou zapojeny všechny smysly. Proto jsou jedním z vhodných učebních prostředků různé hry. Vydavatelství, nakladatelství a vzdělávací agentura Infra nabízí několik her na rozvoj čtenářské gramotnosti vhodných pro MŠ a první stupně ZŠ.

Více

Publikováno 5. 12. 2016 13:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Webináře na rvp.cz zdarma na zajímavá témata

Metodický portál RVP.cz nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů. Konají se (dle přání uživatelů) obvykle ve večerních hodinách. Témata webinářů: Podpůrná opatření pro nadané a mimořádně nadané žáky. Kam na školu? Školské rady. Portál nabízí mnoho dalších zajímavých témat.

Více

Publikováno 30. 11. 2016 12:36
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Česká školní inspekce - Úlohy pro rozvoj čtenářské gramotnosti - soubor ke stažení

V první části publikace jsou výsledky žáků v testu čtenářské gramotnosti. V druhé části dokumentu je 18 úloh pro rozvoj čtenářské gramotnosti. Určené jsou především pro učitele vyšších ročníků ZŠ, kteří chtějí zjistit a rozvíjet čtenářské dovednosti svých žáků. Soubor ke stažení najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 23. 11. 2016 21:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Digitální učební materiály - DUM

Portál ke sdílení digitálních výukových materiálů - DUM. Po registraci a přihlášení je možné vkládat vlastní DUMy. Web nabízí inspiraci pro Šablony a IROP i pomoc při vypracování žádosti o dotace. Vzdělávání DVPP přímo na škole.

Více

Publikováno 18. 11. 2016 12:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čtení pomáhá - projekt na podporu čtenářské gramotnosti

Projekt na podporu čtenářské gramotnosti, který zároveň napomáhá dobročinným účelům. Do projektu se musí žák přihlásit, vybrat si knihu a po přečtení vyplnit test. Za správně vyplněný testu dostane 5O Kč, které pak věnuje na charitu (Otevřeme oči nevidomým dětem, Andělé v psím kožíšku a další). Komu konkrétně částku věnuje, vybírá sám na portálu. Knihy jsou rozděleny dle věkových kategorií.

Více

Publikováno 17. 11. 2016 21:41
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Zajímáte se o toto téma? Pošlete nám zajímavé články, odkazy a tipy ke zveřejnění!

Pokud je Vám blízké některé z našich témat, nebo jste zde nenašli to, co jste hledali, budeme rádi, když se zapojíte do tvorby našeho webu a stanete se jeho přispěvateli. Rádi uveřejníme Vaše vlastní články ze zajímavých akcí týkajících se vzdělávání, i za tipy na zajímavé odkazy, projekty, weby, články, rozhovory, nově vydané knihy či jiné publikace apod. Neváhejte se o ně podělit se svými kolegy. Články ke zveřejnění či zpracování posílejte na map@otevrenezahrady.cz .

Více

Publikováno 10. 11. 2016 22:09
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář