Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Pod příslušnými štítky zde najdete pozvánky na jednání MAP, první stručné informace o výsledcích z jednání, informace o plánovaných i proběhlých vzdělávacích akcích, stručné články o nejnovějších krocích v projektu, upozornění na změny v projektu a další důležité informace.

Aktivity škol pro veřejnost - Otevřeno pro vzdělání

Vzdělávací akce, besedy

V červnu ožije jičínská Čeřovka zábavnou hrou od ZŠ Husova. Přijměte pozvání na questing!

Datum konání: 1. 6. 2021 - 29. 6. 2021

Questing na Čeřovce je nová zábavná venkovní hra, kterou pro všechny od 6 do 99 let připravily paní učitelky ze ZŠ Husova v Jičíně. Pobavit se nad plněním úkolů v krásné přírodě můžete od 1. do 29. června. Akce je součástí aktivity Otevřeno. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 13. 5. 2021 10:09
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nabídka studia a seminářů k EVVO střediska SEVER

Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov nabízí akreditované specializační studium pro školní koordinátory EVVO pro učitele ZŠ a SŠ. Díky podpoře našeho kraje je nyní studium finančně zvýhodněno. Zdarma se navíc mohou pedagogové zúčastnit semináře o tom, jak vzdělávat žáky o klimatické změně. Nabídku obojího najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 12. 5. 2021 11:40
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vydejte se poznávat kytičky a traviny našich luk. Na naučnou stezku zve MŠ Markvartice

Datum konání: 10. 6. 2021 - 12. 6. 2021

Všechny malé milovníky přírody zveme na zábavně-naučnou stezku poznávání kytiček a travin, kterou na pozemcích Planta naturalis v Markvarticích připravila MŠ Markvartice. Akce Květiny našich luk se můžete zúčastnit 10. a 11. června od 14 do 17 hodin a 12. června od 10 do 17 hodin. V pátek a v sobotu bude navíc program zpestřen hudebním vystoupení dětí z mateřinky. Akce je součástí našich aktivit Otevřeno. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 11. 5. 2021 11:35
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

MŠ a ZŠ Úlibice představují autorskou pohádku i video o tom, jak pohádka vznikla

Datum konání: 11. 5. 2021

Děti a učitelé ze Soukromé ZŠ a MŠ Úlibice připravili a natočili autorskou loutkovou pohádku O dvou princeznách a chrabrém princi. Představení bylo natočeno především pro klienty Domova důchodců v Mlázovicích, užít si ho ale můžete i Vy po rozkliknutí článku. K pohádce přidáváme i originální video "ze zákulisí" o tom, jak pohádka vznikala. Aktivita je podpořena našim projektem v rámci aktivity Otevřeno.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 11. 5. 2021 9:31
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Video: MŠ U Kina představuje pomůcky, které pomáhají k rozvoji předškoláků

Jaké pomůcky pomáhají na MŠ U Kina v Jičíně pracovat s předškoláky? Pro inspiraci ostatním školkám a také pro rodiče, kteří dnes nemohou nahlédnout do výuky, připravily paní učitelky video, které je součástí naší aktivity Otevřeno. Podívat se na něj můžete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 5. 5. 2021 13:10
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vybíráte obor na ZUŠ v Jičíně? Podívejte se na prezentační videa jednotlivých oddělení

Datum konání: 4. 5. 2021

ZUŠ J. B. Foerstera připravila v rámci aktivity Otevřeno prezentační videa jednotlivých oddělení. Všichni ti, kteří se chystají k zápisu a nemohou školu z důvodu protiepidemických opatření navštívit, se tak mohou seznámit s tím, co, jak a kde se na jičínské ZUŠ vyučuje.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 4. 5. 2021 11:33
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Konference Úspěch pro každého žáka odstartovala veřejnou konzultaci ke střednímu článku

Datum konání: 20. 4. 2021 - 20. 5. 2021

Konferencí Úspěch pro každého žáka - Na vlně změny byla 20. dubna vyhlášená veřejná konzultace k navrženému pojetí středního článku, který je jednou z priorit Strategie 2030+. Zapojit se do ni můžete online, a to až do 20. května. Více informací o konferenci i k otevřené konzultaci najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 4. 5. 2021 10:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Proběhne další setkání Místních lídrů

Datum konání: 4. 5. 2021

Místní lídři jsou zváni na další setkání, které proběhne v úterý 4. května 2021 od 16:30 hodin. Na programu je téma středního článku podpory ve vzdělávání nebo diskuze nad tématem wellbeing učitelů. Pozvánku najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 3. 5. 2021 14:20
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Paní učitelky ZŠ Husova navštíví online děti z mateřinky s programem Čtení nás baví

Datum konání: 5. 5. 2021 - 2. 6. 2021

Děti z MŠ U Kina čeká návštěva ze ZŠ Husova, i když pro děti trochu netradiční - proběhne totiž online. Yvona Molnárová a Tereza Houfková připravily program řízeného čtení knihy pro malé čtenáře s otázkami a úkoly. Programu mohou využít i další školky v území. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 3. 5. 2021 13:16
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Inspirujte se aktivitami pro děti ve školce i doma prostřednictvím videí z MŠ Lužany

Jak zabavit a zároveň rozvíjet malé děti, když musí být doma během karantény, nebo v době zavřených školek? Rodiče i učitelé mohou využít video tipy na aktivity a hudební zpívánky, které připravila paní asistentka Jana a učitelka Vendula z lužanské mateřinky. Videa, která vznikla v rámci projektu Otevřeno, najdete po rozkliknutí článku.

Více

Autor: Ludmila Bretová Publikováno 30. 4. 2021 12:27
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář