Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Pod příslušnými štítky zde najdete pozvánky na jednání MAP, první stručné informace o výsledcích z jednání, informace o plánovaných i proběhlých vzdělávacích akcích, stručné články o nejnovějších krocích v projektu, upozornění na změny v projektu a další důležité informace.

Aktivity škol pro veřejnost - Otevřeno pro vzdělání

Vzdělávací akce, besedy

Štítky:
Nabídka vzdělávacích aktivit MAP na duben 2017

Dovolujeme si Vám nabídnout vzdělávací aktivity, které jsme pro Vás připravili na měsíc duben 2017. Jako host přijala pozvání pro tento měsíc PhDr. Lidmila Pekařová, se kterou jsme připravili setkání pro odbornou i širokou veřejnost. Pro velký zájem vyhlašujeme opakování aktivity ukázkových hodin matematiky prof. Hejného. V nabídce také mimo jiné najdete první setkání v rámci nové aktivity "Sdílej svoji zkušenost", tzv. EduCoffee. Kompletní nabídku zobrazíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 12. 3. 2017 22:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

V nabídce aktivit se nově objevuje setkávání zvané EduCoffee

V území ORP Jičín se dosud chyběla platforma, na základě které by se mohli pedagogičtí profesionálové a zájemci z řad veřejnosti setkávat. Nabízíme podporu takové platformě, protože jednou z vizí projektu MAP je posílit kooperaci a spolupráci lidí v oblasti vzdělávání. Setkávání v rámci "Sdílej svoji zkušenost" koncipujeme ve dvou formách, jednou z nich jsou i nově zavedená EduCofee. Co toto slovo znamená a jaká setkávání nabízíme se dozvíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 12. 3. 2017 20:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Pedagogové a ředitelé se zúčastnili dalšího semináře na téma formativní hodnocení

Datum konání: 22. 2. 2017

Poslední únorovou středu proběhl v prostorách K-klubu další seminář na téma formativní hodnocení, tentokrát s Mgr. Miroslavou Paličkovou z Jaroměře, která se aktuálně zabývá problematikou využití formativního hodnocení v rámci prevence poruch chování. Řeč však byla i o vlivu tradičního sumativního hodnocení na žáky nadané, nebo například o tom, jak důležité je naučit se chápat chybu jako jeden z nejdůležitějších prostředků vzdělávání. Více informací čtěte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 27. 2. 2017 22:02
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Lidmila Pekařová zavítá do Jičína s tématem "Tresty, odměny a sociální týrání dětí"

Klinická psycholožka, emeritní primářka a autorka knihy "Jak žít a nezbláznit se", jejíž přednášky o výchově a partnerském soužití patří mezi vůbec nejnavštěvovanější u nás, zavítá ve středu 19. dubna do Jičína. Tématem semináře pro širokou veřejnost bude: Tresty, odměny a sociální týrání dětí. Kromě semináře proběhne s doktorkou Pekařovou i beseda určená pro jičínské pedagogy, lektory, vychovatele a všechny ty, kteří pracují v oblasti vzdělávání na Jičínsku.

Více

Publikováno 21. 2. 2017 20:25
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

S tématem formativní hodnocení zavítá do Jičína další host

Datum konání: 22. 2. 2017

Na základě velmi pozitivních ohlasů na akci věnované efektivitě výuky jsme do Jičína pozvali dalšího hosta, který přijede hovořit o tématu formativního hodnocení. Bude jím Mgr. Miroslava Paličková, lektorka oblasti formativní hodnocení s certifikátem Národního ústavu vzdělávání. Setkání proběhne ve středu 22. února.

Více

Publikováno 2. 2. 2017 13:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Newsletter projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích

Právě vyšlo druhé číslo newsletteru projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích, který realizuje Národní institut pro další vzdělávání (NIDV). Odkaz ke stažení najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 29. 1. 2017 15:56
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Progresivní změny ve vzdělávání, efektivní výuka - Martin Roman diskutoval s řediteli škol

Datum konání: 12. 1. 2017

Ve čtvrtek 12. ledna uspořádal realizační tým projektu Místní akční plán Jičín setkání ředitelů škol a veřejnosti s JUDr. Ing. Martinem Romanem, MA na téma efektivita výuky a učení. Ve svém vystoupení Martin Roman komparoval vzdělávání ve Velké Británii a ČR, upozornil na důvody, které způsobují nutnost zavádění efektivnějších způsobů výuky v českém školství a uvedl návrhy na řešení s konkrétní příklady výukových metod. Obzvláště upozornil na přínosnost formativního hodnocení.

Více

Autor: Katarina Kalvodová Publikováno 24. 1. 2017 16:39
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vzdělávací aktivity připravované na leden - březen 2017

Datum konání: 12. 1. 2017 - 17. 3. 2017

Na začátek nového roku jsme pro Vás připravili v rámci projektu MAP pro ORP Jičín hned několik zajímavých aktivit, a to pro ředitele, pedagogy i odbornou a širokou veřejnost. Budeme rádi, když naší nabídky využijete a budete o ni informovat své pedagogy, kolegy i všechny ostatní, kterým záleží na kvalitě vzdělávání v našem regionu. Jejich přehled najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 5. 1. 2017 19:53
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

NIDV pořádá kurz Klima organizace a zve na setkání s vedením pedagogické fakulty

V Hradci Králové 24. ledna proběhne pro pedagogické pracovníky a ředitele všech druhů a typů škol kurz Klima organizace, dílčími tématy pak budou i klima školy, klima učitelského sboru a klima třídy. Následovat bude kulatý příjemců IPo MAP s vedením pedagogické fakulty UHK. Za realizační tým MAP máme na pedagogy a ředitele ORP Jičín prosbu k sepsání témat, opatření nebo námětů k změně či reflexi vhodné ke kulatému stolu s pedagogickou fakultou.

Více

Publikováno 5. 1. 2017 19:38
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Martin Roman přijal pozvání do Jičína, setkají se s ním ředitelé škol i široká veřejnost

Datum konání: 12. 1. 2017

Výrazná osobnost v oblasti vzdělávání zavítá ve čtvrtek 12. ledna do Jičína, kam byl pozván realizátory projektu MAP. Nejen o nových přístupech ke vzdělávání a výukových metodách bude hovořit s řediteli škol, pedagogy i s širokou veřejností.

Více

Publikováno 12. 12. 2016 21:34
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář