Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Pod příslušnými štítky zde najdete pozvánky na jednání MAP, první stručné informace o výsledcích z jednání, informace o plánovaných i proběhlých vzdělávacích akcích, stručné články o nejnovějších krocích v projektu, upozornění na změny v projektu a další důležité informace.

Aktivity škol pro veřejnost - Otevřeno pro vzdělání

Vzdělávací akce, besedy

Štítky:Lidmila Pekařová zavítá do Jičína s tématem "Tresty, odměny a sociální týrání dětí"

Klinická psycholožka, emeritní primářka a autorka knihy "Jak žít a nezbláznit se", jejíž přednášky o výchově a partnerském soužití patří mezi vůbec nejnavštěvovanější u nás, zavítá ve středu 19. dubna do Jičína. Tématem semináře pro širokou veřejnost bude: Tresty, odměny a sociální týrání dětí. Kromě semináře proběhne s doktorkou Pekařovou i beseda určená pro jičínské pedagogy, lektory, vychovatele a všechny ty, kteří pracují v oblasti vzdělávání na Jičínsku.

Více

Publikováno 21. 2. 2017 20:25
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

S tématem formativní hodnocení zavítá do Jičína další host

Datum konání: 22. 2. 2017

Na základě velmi pozitivních ohlasů na akci věnované efektivitě výuky jsme do Jičína pozvali dalšího hosta, který přijede hovořit o tématu formativního hodnocení. Bude jím Mgr. Miroslava Paličková, lektorka oblasti formativní hodnocení s certifikátem Národního ústavu vzdělávání. Setkání proběhne ve středu 22. února.

Více

Publikováno 2. 2. 2017 13:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Newsletter projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích

Právě vyšlo druhé číslo newsletteru projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích, který realizuje Národní institut pro další vzdělávání (NIDV). Odkaz ke stažení najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 29. 1. 2017 15:56
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Progresivní změny ve vzdělávání, efektivní výuka - Martin Roman diskutoval s řediteli škol

Datum konání: 12. 1. 2017

Ve čtvrtek 12. ledna uspořádal realizační tým projektu Místní akční plán Jičín setkání ředitelů škol a veřejnosti s JUDr. Ing. Martinem Romanem, MA na téma efektivita výuky a učení. Ve svém vystoupení Martin Roman komparoval vzdělávání ve Velké Británii a ČR, upozornil na důvody, které způsobují nutnost zavádění efektivnějších způsobů výuky v českém školství a uvedl návrhy na řešení s konkrétní příklady výukových metod. Obzvláště upozornil na přínosnost formativního hodnocení.

Více

Autor: Katarina Kalvodová Publikováno 24. 1. 2017 16:39
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vzdělávací aktivity připravované na leden - březen 2017

Datum konání: 12. 1. 2017 - 17. 3. 2017

Na začátek nového roku jsme pro Vás připravili v rámci projektu MAP pro ORP Jičín hned několik zajímavých aktivit, a to pro ředitele, pedagogy i odbornou a širokou veřejnost. Budeme rádi, když naší nabídky využijete a budete o ni informovat své pedagogy, kolegy i všechny ostatní, kterým záleží na kvalitě vzdělávání v našem regionu. Jejich přehled najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 5. 1. 2017 19:53
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

NIDV pořádá kurz Klima organizace a zve na setkání s vedením pedagogické fakulty

V Hradci Králové 24. ledna proběhne pro pedagogické pracovníky a ředitele všech druhů a typů škol kurz Klima organizace, dílčími tématy pak budou i klima školy, klima učitelského sboru a klima třídy. Následovat bude kulatý příjemců IPo MAP s vedením pedagogické fakulty UHK. Za realizační tým MAP máme na pedagogy a ředitele ORP Jičín prosbu k sepsání témat, opatření nebo námětů k změně či reflexi vhodné ke kulatému stolu s pedagogickou fakultou.

Více

Publikováno 5. 1. 2017 19:38
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Martin Roman přijal pozvání do Jičína, setkají se s ním ředitelé škol i široká veřejnost

Datum konání: 12. 1. 2017

Výrazná osobnost v oblasti vzdělávání zavítá ve čtvrtek 12. ledna do Jičína, kam byl pozván realizátory projektu MAP. Nejen o nových přístupech ke vzdělávání a výukových metodách bude hovořit s řediteli škol, pedagogy i s širokou veřejností.

Více

Publikováno 12. 12. 2016 21:34
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Marta Ventrubová hovořila v Jičíně s pedagogy, psychology i rodiči o efektivní komunikaci

Datum konání: 29. 11. 2016

Workshop pro pedagogy a beseda pro veřejnost, to vše proběhlo v Jičíně 29. listopadu pod vedením lektorky Marty Ventrubové, speciální pedagožky a koučky, a jejího syna Tomáše Ventruby. Program s názvem "Jak pracovat ve škole s dětmi a žáky, aby byli úspěšní (nejen) ve škole" přilákal bez jednoho dvacet pedagogů z mateřských i základních škol v ORP Jičín. Odpolední beseda se nesla v komorním duchu, a tak dala možnost přítomným možnost zeptat se na konkrétní problémy, které s dětmi řeší.

Více

Publikováno 30. 11. 2016 14:05
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Speciální pedagožka Marta Ventrubová zavítá do Jičína s programem pro pedagogy i rodiče

Datum konání: 29. 11. 2016

Pro všechny, kteří se zajímají o vzdělávání, práci s dětmi a o efektivní komunikaci s nimi nabízíme dvě setkání s Mgr. Martou Ventrubovou, pedagožkou a koučkou s dvacetiletou praxí ve speciální pedagogice. Workshop pro ředitele a pedagogy proběhne 29. listopadu 2016 od 8:30 hod. V odpoledních hodinách je pak široká veřejnost zvána na besedu pod názvem "Jak pracovat doma s dítětem tak, aby bylo úspěšné (nejen ve škole)." Oba programy jsou pro účastníky bezplatné.

Více

Publikováno 8. 11. 2016 13:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

V MŠ Fügnerova proběhne první praktický seminář Hrajeme na malou harmoniku

Datum konání: 28. 11. 2016

Seminář realizovaný na základě zájmu členek pracovní skupiny I - Předškolní vzdělávání je určený pedagogům, kteří mají zájem poznat foukací harmoniku a její možnosti využití při práci s dětmi.

Více

Publikováno 4. 11. 2016 21:21
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář