Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Pod příslušnými štítky zde najdete pozvánky na jednání MAP, první stručné informace o výsledcích z jednání, informace o plánovaných i proběhlých vzdělávacích akcích, stručné články o nejnovějších krocích v projektu, upozornění na změny v projektu a další důležité informace.

Aktivity škol pro veřejnost - Otevřeno pro vzdělání

Vzdělávací akce, besedy

Štítky:EduCoffee pro vychovatele a pedagogy volného času

Datum konání: 19. 10. 2017

Vychovatele a pedagogy volného času zveme na společné Setkání vychovatelů a pedagogů volného času s cílem sdílet zkušenosti, prodiskutovat možnosti spolupráce, možnosti dalšího vzdělávání a koordinaci aktivit, směřujících k vytvoření motivujícího prostředí pro děti a žáky v území ORP Jičín.

Více

Publikováno 9. 10. 2017 18:31
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Beseda pro veřejnost "Úloha rodiny při výchově dětí a spolupráce se školou"

Datum konání: 31. 10. 2017

Širokou i odbornou veřejnost zveme na setkání s Mgr. Miloslavem Hubatkou, autorem knihy Úspěšní vychovávají své děti jinak, na besedu na téma Úloha rodiny při výchově dětí a spolupráce se školou, která se uskuteční v úterý 31. října 2017 od 16:30 v Přednáškové místnosti jičínského zámku. Účast je zdarma.

Více

Publikováno 29. 9. 2017 11:24
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Přehled připravovaných akcí

Datum konání: 1. 9. 2017

Více

Publikováno 4. 9. 2017 11:09
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Odemykání dětského potenciálu

Datum konání: 17. 10. 2017

Také si myslíte, že každé dítě se rodí jako originál s řadou silných stránek a talentů? Pak Vás patrně bude zajímat, co je třeba udělat, aby tento potenciál potenciál nezůstal nevyužit. Zveme Vás na přednášku a besedu s Janem Mühlfeitem a Kateřinou Novotnou na téma Odemykání dětského potenciálu, která se koná 17. října 2017 od 17:00 v aule Lepařova gymnázia v Jičíně, Jiráskova 30. Doporučujeme se předem přihlásit. Vstup ZDARMA.

Více

Publikováno 30. 8. 2017 19:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Lidmila Pekařová bez servítek hovořila k pedagogům i rodičům na Jičínsku

Datum konání: 19. 4. 2017

Ve středu 19. dubna 2017 do Jičína po dvou letech opět zavítala Dr. Pekařová. Téma přednášky“Tresty, odměny a sociální týrání dětí” zajímalo 130 lidí, převážně rodičů, z Jičína a okolí- Zaplnili aulu Lepařova gymnázia do posledního místa. Více informací o akci se dozvíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 26. 4. 2017 23:19
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nabídka vzdělávacích aktivit na měsíc květen

Dovolujeme si Vám nabídnout vzdělávací aktivity, které jsme pro Vás připravili na měsíc květen 2017. Jako hosty mezi námi tentokrát přivítáme lektorskou dvojici Doubková - Tomek, kteří odborné i široké veřejnost nabídnou otázku nadaných a mimořádně nadaných žáků. Dalším hostem pak bude lektorka Nina Rutová se svým seminářem o kritickém myšlení. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 20. 4. 2017 20:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Praktické semináře i ukázkové hodiny, to vše přinesl měsíc březen pedagogům našeho regionu

V měsíci březnu proběhlo hned několik setkání v rámci aktivit "Sdílej svoji zkušenost". Inspiraci ke své praxi mohli pedagogové z ORP Jičín načerpat v oblastech předškolního vzdělávání, žákovského parlamentu na základních školách a matematiky podle metody prof. Hejného. Jak tyto aktivity probíhaly se dozvíte po rozkliknutí článku. Nechybí ani fotogalerie.

Více

Publikováno 20. 3. 2017 17:40
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nabídka vzdělávacích aktivit MAP na duben 2017

Dovolujeme si Vám nabídnout vzdělávací aktivity, které jsme pro Vás připravili na měsíc duben 2017. Jako host přijala pozvání pro tento měsíc PhDr. Lidmila Pekařová, se kterou jsme připravili setkání pro odbornou i širokou veřejnost. Pro velký zájem vyhlašujeme opakování aktivity ukázkových hodin matematiky prof. Hejného. V nabídce také mimo jiné najdete první setkání v rámci nové aktivity "Sdílej svoji zkušenost", tzv. EduCoffee. Kompletní nabídku zobrazíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 12. 3. 2017 22:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

V nabídce aktivit se nově objevuje setkávání zvané EduCoffee

V území ORP Jičín se dosud chyběla platforma, na základě které by se mohli pedagogičtí profesionálové a zájemci z řad veřejnosti setkávat. Nabízíme podporu takové platformě, protože jednou z vizí projektu MAP je posílit kooperaci a spolupráci lidí v oblasti vzdělávání. Setkávání v rámci "Sdílej svoji zkušenost" koncipujeme ve dvou formách, jednou z nich jsou i nově zavedená EduCofee. Co toto slovo znamená a jaká setkávání nabízíme se dozvíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 12. 3. 2017 20:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Pedagogové a ředitelé se zúčastnili dalšího semináře na téma formativní hodnocení

Datum konání: 22. 2. 2017

Poslední únorovou středu proběhl v prostorách K-klubu další seminář na téma formativní hodnocení, tentokrát s Mgr. Miroslavou Paličkovou z Jaroměře, která se aktuálně zabývá problematikou využití formativního hodnocení v rámci prevence poruch chování. Řeč však byla i o vlivu tradičního sumativního hodnocení na žáky nadané, nebo například o tom, jak důležité je naučit se chápat chybu jako jeden z nejdůležitějších prostředků vzdělávání. Více informací čtěte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 27. 2. 2017 22:02
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář