Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Pod příslušnými štítky zde najdete pozvánky na jednání MAP, první stručné informace o výsledcích z jednání, informace o plánovaných i proběhlých vzdělávacích akcích, stručné články o nejnovějších krocích v projektu, upozornění na změny v projektu a další důležité informace.

Aktivity škol pro veřejnost - Otevřeno pro vzdělání

Vzdělávací akce, besedy

Štítky:


Pozvánka na červnové jednání Řídicího výbor MAP

Datum konání: 6. 6. 2017

Předsedkyně Řídicího výboru projektu MAP a zpracovatel Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání pro ORP Jičín si Vás dovolují pozvat na jednání Řídícího výboru projektu MAP pro ORP Jičín, které se uskuteční v úterý 6. června 2017 od 16 hodin v Přednáškové místnosti jičínského zámku, muzejní nádvoří, Valdštejnovo náměstí 1, Jičín. Na setkání jsou zváni všichni členové Řídicího výboru i ostatní zájemci z řad odborné i široké veřejnosti. Celé znění pozvánky najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 24. 5. 2017 14:36
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Hlasovací systém Demokracie 21 jako další prostředek ke zkvalitnění vzdělávání v území

Jako další aktivitu projektu MAP pro ORP Jičín plánujeme využít unikátního hlasovacího systému Demokracie 21. Skrze jednoduchou a praktickou aplikaci tak budou moci žáci a jejich rodiče vyjádřit své preference k návrhům na zkvalitnění vzdělávání v ORP Jičín. Hlasování navíc bude doprovázeno kulturním programem - výstavou Škola mých snů. Hlasovací systém D21 i výstava bude představena Řídicímu výboru MAP i veřejnosti 6. června. Pozvánku na toto setkání najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 18. 5. 2017 21:01
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nabídka vzdělávacích aktivit na měsíc květen

Dovolujeme si Vám nabídnout vzdělávací aktivity, které jsme pro Vás připravili na měsíc květen 2017. Jako hosty mezi námi tentokrát přivítáme lektorskou dvojici Doubková - Tomek, kteří odborné i široké veřejnost nabídnou otázku nadaných a mimořádně nadaných žáků. Dalším hostem pak bude lektorka Nina Rutová se svým seminářem o kritickém myšlení. Více informací najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 20. 4. 2017 20:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Pozvánka na jednání Pracovní skupiny Předškolní vzdělávání

Datum konání: 26. 4. 2017

Vedoucí Pracovní skupiny Předškolní vzdělávání Mgr. Zlatuše Kynčlová zve členy PS II na jednání, které se uskuteční v úterý 25. dubna od 15:00 v MŠ U Kina v Jičíně. Na setkání jsou též zváni členové PS Vzdělávání pedagogů a management škol, kteří se chtějí vyjádřit k některému z bodů programu jednání. Celé znění pozvánky najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 14. 4. 2017 12:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Pozvánka na jednání Pracovní skupiny Základní vzdělávání

Datum konání: 24. 4. 2017

Vedoucí Pracovní skupiny Základní vzdělávání Mgr. Blanka Kalátová Lisá zve členy PS II na jednání, které proběhne v pondělí 24. dubna od 15:00 na ZŠ Železnická v Jičíně. Na setkání jsou též zváni členové PS Neformální a zájmové vzdělávání a PS Vzdělávání pedagogů a management škol, kteří se chtějí vyjádřit k některému z bodů programu jednání. Celý text pozvánky najdete po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 14. 4. 2017 12:21
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Praktické semináře i ukázkové hodiny, to vše přinesl měsíc březen pedagogům našeho regionu

V měsíci březnu proběhlo hned několik setkání v rámci aktivit "Sdílej svoji zkušenost". Inspiraci ke své praxi mohli pedagogové z ORP Jičín načerpat v oblastech předškolního vzdělávání, žákovského parlamentu na základních školách a matematiky podle metody prof. Hejného. Jak tyto aktivity probíhaly se dozvíte po rozkliknutí článku. Nechybí ani fotogalerie.

Více

Publikováno 20. 3. 2017 17:40
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nabídka vzdělávacích aktivit MAP na duben 2017

Dovolujeme si Vám nabídnout vzdělávací aktivity, které jsme pro Vás připravili na měsíc duben 2017. Jako host přijala pozvání pro tento měsíc PhDr. Lidmila Pekařová, se kterou jsme připravili setkání pro odbornou i širokou veřejnost. Pro velký zájem vyhlašujeme opakování aktivity ukázkových hodin matematiky prof. Hejného. V nabídce také mimo jiné najdete první setkání v rámci nové aktivity "Sdílej svoji zkušenost", tzv. EduCoffee. Kompletní nabídku zobrazíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 12. 3. 2017 22:45
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

V nabídce aktivit se nově objevuje setkávání zvané EduCoffee

V území ORP Jičín se dosud chyběla platforma, na základě které by se mohli pedagogičtí profesionálové a zájemci z řad veřejnosti setkávat. Nabízíme podporu takové platformě, protože jednou z vizí projektu MAP je posílit kooperaci a spolupráci lidí v oblasti vzdělávání. Setkávání v rámci "Sdílej svoji zkušenost" koncipujeme ve dvou formách, jednou z nich jsou i nově zavedená EduCofee. Co toto slovo znamená a jaká setkávání nabízíme se dozvíte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 12. 3. 2017 20:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Informace k zápisům do MŠ a ZŠ 2017/2018 v Jičíně

Novela školského zákona z roku 2016 přinesla řadu změn týkající se zápisů do mateřských i základních škol. Posunuty jsou termíny přijímání dětí a u předškoláků platí nově povinnost zápisu do MŠ již pětiletých dětí. Mateřské školy získaly také nově spádové obvody, dle kterých jsou přijímané děti rozděleny do pěti školek. Obvody byly ještě na základě připomínek občanů upraveny. Kompletní informace včetně rozdělení obvodů čtěte po rozkliknutí článku.

Více

Publikováno 19. 2. 2017 16:37
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

S tématem formativní hodnocení zavítá do Jičína další host

Datum konání: 22. 2. 2017

Na základě velmi pozitivních ohlasů na akci věnované efektivitě výuky jsme do Jičína pozvali dalšího hosta, který přijede hovořit o tématu formativního hodnocení. Bude jím Mgr. Miroslava Paličková, lektorka oblasti formativní hodnocení s certifikátem Národního ústavu vzdělávání. Setkání proběhne ve středu 22. února.

Více

Publikováno 2. 2. 2017 13:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář